Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

17. 09. 2003

Zpětné odkazy v Jyxu

Vyhledavač Jyxo nově umožňuje vyhledávat zpětné odkazy určité stránky pomocí operátoru link:. Informoval o tom včera Michal Illich v konferenci seo@nawebu.cz. Podle Michalových informací a mých pokusů funguje link: v Jyxu podobně, jako stejný operátor v Googlu. Narozdíl od Googlu však nezobrazuje odkazy z domény, ve které leží zkoumaná stránka. Zkusil jsem malé srovnání:

Stránka Počet odkazů v Jyxu Počet odkazů v Googlu
www.sovavsiti.cz/ 1 356 373
www.sovavsiti.cz/weblog/ 4 923 674
www.sovavsiti.cz/css/ 30 45

Z nějakého důvodu Jyxo zatím nezvládne delší URL, takže na dotaz link:www.sovavsiti.cz/css-pro-webdesignery/ odpovědělo, že Slovo je příliš dlouhé. Výhodou Jyxa oproti Googlu je, že zobrazuje zřejmě všechny odkazy, které ve své databázi má (Google jen odkazy s určitým minimálním PageRankem). Slabinou je naopak omezení na doménu .cz, což je patrné na posledním příkladu.

Marek Prokop, 17. 09. 2003 2:07, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.