Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

20. 08. 2003

ISEDB.com - praktický zdroj informací o vyhledavačích

Zajímavý zdroj informací o vyhledavačích a SEO představuje Internet Search Engine Database (ISEDB.com). Objevil jsem ho díky službě Google News Alert, ve které jsem si zaregistroval dotaz search engine. Z nedávno publikovaných článků na ISEDB.com doporučuji např.:

Autorem obou článků je Serge Thibodeau. Pro ISEDB.com však píší i další autoři, mj. populární Jill Whalen. K dispozici je též RSS kanál ISEDB.com.

Marek Prokop, 20. 08. 2003 17:15, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Test kontrastu II

Předevčírem jsem odkazoval na skript pro testování dostatečného kontrastu písma proti pozadí (Je kontrast barev dostatečný?, Sova v síti, 18.8.03). Ondrej Ivanič však v původním skriptu od HP objevil nějaké chyby a byl tak hodný, že ho pro Sovu přepsal. Upravený formulář pro testování kontrastu tedy naleznete přímo na Sově i s českým popisem.

Marek Prokop, 20. 08. 2003 4:00, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Souhrnné statistiky TopListu

Statistiku prohlížečů, operačních systémů a rozložení návštěvnosti v týdnu uspořádanou podle tematických skupin stránek zveřejnil TopList. Přesněji řečeno, byla by to zajímavá statistika, kdyby obsahovala i význam uvedených čísel a popis metodiky měření. Takto je to spíše hromada čísel, o kterých se můžeme jen domýšlet, zda znamenají návštěvníky, návštěvy, nebo zhlédnuté stránky.

Snad se na TopListu popis metodiky brzy objeví. Mezitím si můžete v příspěvku Celkové statistiky Toplistu (Yuhůův weblog o webu, 19.8.03) přečíst, co ze statistiky vypozoroval Dušan Janovský.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 20. 08. 2003 3:38, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.