Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

16. 08. 2003

Dobře vychované DHTML - praktický příklad

Moderní filosofii tvorby DHTML skriptů poutavě vysvětluje Aaron Boodman v článku Well-Behaved DHTML: A Case Study (SitePoint, 15.8.03). Jak název napovídá, jedná se o praktický příklad názorně demonstrující typické postupy při vývoji moderně koncipovaného DHTML řešení, které funguje všude, kde může a tam kde nemůže, funguje vlastně také.

Marek Prokop, 16. 08. 2003 19:22, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Drobková navigace uživatelům nepomáhá

Podrobná studie SURL ukázala, že drobková navigace (breadcrumb navigation) pomáhá uživatelům asi tak stejně, jako pomohla cestička z chlebových drobků Jeníčkovi a Mařence v pohádce, ze které je převzat název, to jest nijak. Na webu vybaveném tímto typem navigace sice uživatelé méně často použijí tlačítko zpět, efektivitu jejich práce to však měřitelně neovlivňuje.

Zdroj a podrobnosti: Bonnie Lida RogersBarbara Chaparro. Breadcrumb Navigation: Further Investigation of Usage (Usability News, srpen 03).

Marek Prokop, 16. 08. 2003 16:21, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Jak podvádět vyhledavače

Jak spamovat vyhledavače a podvádět tak jejich uživatele předvádí pan Linhart ze stejnojmenného zlatnictví v Praze a dělá si tím na Internetu ostudu jako hrom. Vyhledejte si v Googlu zlatnictví linhart a naleznete kupu odkazů. Všechny jsou ale falešné, JavaScriptem přesměrováné na jednu jedinou stránku. Schválně si zkuste na některý odkaz kliknout s vypnutým JavaScriptem.

Pikantní je, že fixlování panu Linhartovi nijak zvlášť nepomáhá. Pro dost slov se sice dostane na první stránku výsledků, ale na první pozice ne. Stránka Český křišťál našeho klienta ho předběhla na celé čáře. I tak by si ale pan Linhart zasloužil ránu z milosti v podobě spam reportu Googlu, co říkáte?

Marek Prokop, 16. 08. 2003 14:00, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.