Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

14. 08. 2003

Příklady domén druhé úrovně

Pokud chcete použít v nějakém textu příklad domény druhé úrovně, měli byste podle RFC 2606 použít jednu z následujících domén:

  • example.org
  • example.net
  • example.com

Je to vhodnější než jiné příklady, které mohou vést na skutečné stránky, které pak jednak nechtěně propagujete (třeba je to zrovna váš konkurent) a jednak mohou čtenáře splést. Například domena.cz patří hostingové společnosti Ignum, neméně oblíbená www.firma.cz zase Metrostavu (?!). (tip poslal Adam Hauner via seo@nawebu.cz)

Marek Prokop, 14. 08. 2003 19:11, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Centrování? Zeptejte se vyhledavače.

Je to takový zajímavý jev. Lidé kladou jiným lidem otázky, na které zná odpověď každý vyhledavač.

Jestliže se Googlu zeptáte, jak vycentrovat stránku v CSS, hned první nalezený odkaz vás nasměruje na článek Centrování v CSS (Sova v síti, 12.2.02). Jestliže dotaz jak vycentrovat stránku v CSS položíte Jyxu, dopadne to stejně a nezklame vás ani AlltheWeb. Přesto mi na téma centrování v CSS přichází týden co týden několik dotazů a ti, co se nezeptají mě, zeptají se zřejmě Pixyho. Ne že bych neměl radost z vašich dotazů, ale přátelé, důvěřujte vyhledavačům. Odpoví vám rychleji a někdy i lépe.

Marek Prokop, 14. 08. 2003 1:01, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.