Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

07. 08. 2003

Bezruký medvěd a myš

S rukou v sádře se počítačová myš stává poněkud zbytečnou. Jde váš web ovládat jen klávesnicí?

Neunávný pozorovatel českého internetu, Daniel Dočekal, alias Medvídek Pů, má po pádu z kola pravou ruku v sádře. Zavítá-li v následujících několika týdnech na vaše stránky s nedobře vyřešeným DHTML menu, či jinak znemožňující ovládání bez myši, máte se na co těšit. Od sžíravé kritiky vás snad může ochránit jen to, že bez pravé ruky se špatně píše.

Pokud se chcete ostudě raději vyhnout, vyhledejte si zde v Sově některý z příkladů klávesnicí přístupného roletového menu (např.: Nevtíravé DHTML a síla seznamů) a dejte se do práce. Jestliže se vám do předělávání menu nechce, je zde ještě tradiční a velmi jednoduchá metoda: v zápatí stránky zopakujte hlavní navigaci obyčejnými odkazy a nezapomeňte na mapu webu. (Vzkaz pro Adama: tento způsob by se asi hodil i pro Měšec, kde se mi jinak vynikající menu klávesnicí v IE rozchodit nepodařilo.)

Marek Prokop, 07. 08. 2003 21:29, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Které stránky by měly jít zalinkovat

Nathan Ashby-Kuhlman, který se celý minulý týden zabýval URL (viz Ideální URL zpravodajského webu, Sova v síti, 3.8.03), v tom pokračuje nadále. Tentokrát odvodil hezkou poučku, že všechna podstatná jména musí jít zalinkovat, zatímco slovesa nemusí. Nerozumíte? Nevadí, přečtěte si článek URLs: Nouns and verbs (5.8.03) a pochopíte.

Marek Prokop, 07. 08. 2003 11:47, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Jak nahradit text obrázkem

Náhrada textu (třeba nadpisu) obrázkem na pozadí pomocí CSS se používá poměrně často. Tradiční řešení spočívájící v tom, že se text ukryje pravidlem display: none, aby byl vidět jen obrázek však má své slabiny. Stuart Langridge proto tuto metodu inovoval: A new image replacement technique. (via Simon Willison)

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 07. 08. 2003 2:35, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.