Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

05. 08. 2003

Budování odkazů

Budování zpětných odkazů (link building) je jednou z klíčových činností internetového marketingu obecně a optimalizace pro vyhledavače obzvlášť. Na toto téma existuje mnoho zdrojů, od povrchních, po velmi podrobné. Článek Link Building for Top Search Engine Placement (Search Engine Guide, 4.8.03) je zdařilým kompromisem. Jeho autor, Dave Davies, vystihl to podstatné a na nic důležitého přitom nezapoměl.

Marek Prokop, 05. 08. 2003 19:29, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Katalog volně šiřitelného obsahu

Hledáte obsah, který byste mohli převzít pro svůj vlastní web? Nebo sami volně šiřitelný obsah publikujete? Pro tyto případy se již nějakou dobu používají licence Creative Commons a nyní vznikl i katalog takto licencovaného obsahu. (via currybetdotnet)

Marek Prokop, 05. 08. 2003 4:45, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Poněkud nešťastně o XHTML, CSS a SEO

Brandon Olejniczak včera pojal podobnou myšlenku jako Petr Staníček (viz Ekonomické přínosy CSS, Sova v síti, 3.8.03) a na stránkách A List Apart se pokusil vysvětlit, jak používat XHTMLCSS pro SEO. Popravdě řečeno, moc se mu to nepovedlo. Z článku se nedozvíte o moc víc, než že máte používat značku <h1> a šetřit zbytečnými obrázky.

Marek Prokop, 05. 08. 2003 2:21, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Google umí synonyma

Google se včera naučil vyhledávat synonyma. Položíte-li mu dotaz ~design, najde též slova architecture, construction a možná i nějaká další. Pokud vás zajímají jen synonyma, zkuste položit dotaz takto: ~design -design. Zdá se, že tato nová funkce je zatím k dispozici jen pro angličtinu. (via Google Weblog)

Marek Prokop, 05. 08. 2003 1:31, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.