Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

21. 07. 2003

Co je informační design

Podstatu informačního designu a roli informačního designéra přehledně a jasně vysvětluje Dirk Knemeyer v článku Information Design: The Understanding Discipline (Boxes and Arrows, 15.7.03). Navíc přináši sadu doporučení, jak informační design prakticky aplikovat. Hned první z nich by se mohlo stát dobrým mottem informačního designéra:

Pamatuj, že informace mají hodnotu jen tehdy, jsou-li úspěšně sděleny. Nelze-li se k nim dostat, nebo jim porozumět, hodnotu nemají.

Marek Prokop, 21. 07. 2003 3:09, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Použitelnost flashových aplikací

Flashové aplikace na Webu často trpí nedostatkem použitelnosti. Nemůže za to ale Flash, nýbrž její nesprávné použití. Desatero pravidel použitelnosti pro flashové aplikace sestavili pánové Jess McMullinGrant Skinner a zveřejnili v článku Usability Heuristics for Rich Internet Applications (Boxes and Arrows, 15.7.03). Osobně se mi nejvíc líbí pravidlo osmé, které sice platí obecně, ale v souvislosti s Flashí je obzvlášť důležité. Píše se v něm:

Pro každou vlastnost, styl nebo prvek posilující značku si položte dvě zásadní otázky: „Co přinese z obchodního hlediska?“ a „Co přinese pro prožitek uživatele?“ Jakou hodnotou ten prvek přispívá? Pokud může být odstraněn, aniž by to vážněji ovlivnilo jak obchodní efekt, tak uživatelský prožitek, aplikace bude lepší bez něj.

Marek Prokop, 21. 07. 2003 2:45, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.