Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

10. 07. 2003

Devět sloupů webového týmu

Základní činnosti nezbytné pro úspěch webového projektu představuje J.J.Garrett na čerstvě překódovaném webu Adaptive Path.

Úspěšný webový tým stojí na devíti sloupech, tvrdí Jesse James Garrett v článku The Nine Pillars of Successful Web Teams (Adaptive Path, 9.7.03). Role jednotlivých členů týmu se sice mohou nazývat různě, ale vždy by měly být pokryty tyto činnosti:

  1. analýza uživatelů,
  2. strategie webu,
  3. techologická strategie,
  4. obsahová strategie,
  5. konceptuální návrh,
  6. technická implementace,
  7. tvorba obsahu,
  8. detailní návrh,
  9. řízení projektu.

V článku naleznete i přehledný diagram naznačující vztahy mezi jednotlivými rolemi a stručný popis každé z nich. Až si ho přečtete, můžete Garrettovu představu porovnan s mým Devaterem řemesel webdesignu (Interval.cz, 6.12.02). Ač jsme se neshodli přesně na náplni, je zajímavé, jak jsme se strefili do magické devítky.

Až si článek dočtete, rozhlédnětě se také po webu Garrettovy společnosti Adaptive Path. Vypadá sice stejně jako dřív, ale stejný není. Do čístého XHTMLCSS ho čerstvě překódoval Doug Bowman a napsal o tom článek The New Path (Stopdesign, 9.7.03), pod kterým naleznete i zajímavou diskusi.

Marek Prokop, 10. 07. 2003 18:35, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.