Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

08. 07. 2003

Nový Měšec

Měšec.cz

Nový Měšec stojí za to. Perfektní se styly, perfektní bez stylů, perfektní se zapnutým JavaScriptem, perfektní s vypnutým JavaScriptem… Za pozornost stojí zejména hlavní roletové menu (podívejte se na něj ve verzi bez CSS) a dynamická šířka stránky závislá na velikosti písma. Člověk si i s IE připadá skoro jako v Opeře (prohlížeč s grafickým zoomem, nikoli divadlo).

Internet Info se opravdu vytáhlo. Gratuluji a už se těším, až tak bude vypadat i Lupa.

Marek Prokop, 08. 07. 2003 17:55, Trvalý odkaz, Pošli komentář

1822

Dělal jsem si pořádek v poště a zjistil jsem, že jen do čtyř českých konferencí jsem za poslední dva roky poslal 1 822 příspěvků. Pokud mi jeden v průměru zabral dvě až tři minuty, vydalo by to na dva týdny dovolené. Které že konference to byly?

  • Webdesign (Grafika.cz) - čistý webdesign, HTML, CSS; žádné skriptování, nastavování serverů, apod.
  • Help (Interval.cz) - vše, co trápí webmastery, včetně vývoje webových aplikací; širší záběr než předešlá, v otázkách designu, HTML a CSS však méně fundovaná,
  • SEO.nawebu.cz - optimalizace pro vyhledavače a související marketingové techniky,
  • reklama.nawebu.cz - online reklama, především bannerová, ale i jiná.
Marek Prokop, 08. 07. 2003 16:09, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Super efektivní rolečky

Danny Goodman, autor knihy JavaScript & DHTML Cookbook, měl před sebou nelehký úkol. Pracoval na webové aplikaci s velmi komplikovaným grafickým menu, u jehož položek byl požadován třístavový rollover efekt. Při klasickém řešení by počet načítaných obrázků přesáhl 60, což bylo z hlediska rychlosti nepřijatelné. Jak to Goodman vyřešil? Čtěte Super-Efficient Image Rollovers (O'Reilly Network, 1.7.03).

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 08. 07. 2003 10:01, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.