Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

01. 07. 2003

Blogeři jsou vydavatelé-kutilové

Pamatujete se, jak jsem před časem prohlásil, že nejsem novinář (Sova v síti, 4.2.03)? Teď to mám dokonce potvrzeno americkým soudem. Jsem vydavatel-kutil (do it yourself publisher) a jako takový se nemohu dopustit nactiutrhání či podobných novinářských zločinů, pokud čerpám z cizích zdrojů. Alespoň v USA ne. Více vám o tom poví Xeni Jardin v článku Bloggers Gain Libel Protection (Wired News, 30.6.03).

Marek Prokop, 01. 07. 2003 20:38, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Jak dál se Sovou v síti

Sova v síti začala vycházet jako emailový e-zin a s vaší pomocí tak bude i pokračovat.

Dušan Janovský se ve svém posledním Šťouchání do Sovy (25.6.03) pozastavuje nad tím, že naše titulní stránka zdůrazňuje Sovu v síti jako emailový e-zin, který již přes půl roku nevychází. Má pravdu, je to chyba. Narozdíl od minulých šťouchání ji však na webu neopravím. Tentokrát opravím realitu. E-zin začne znovu pravidelně vycházet.

Zároveň se ale přiznávám, že e-zin v původním rozsahu (2-3 články, celkem až 20 kB) současně s weblogem nezvládnu. Většina čísel proto bude podstatně kratších, pravděpodobně okolo 5 kB. Také spoléhám na autorskou pomoc přátel, kteří mi jí přislíbili (zatím Martin Kopta a Dušan Janovský) a budu rád, když se k nám občas přidají další (co třeba Lukáš Oborský, Petr Staníček, Jiří Bureš nebo Vít Dlouhý?).

Kromě rotace autorů, která se jistě projeví pozitivně, se asi neubráníme určité recyklaci obsahu. Některé texty publikované v e-zinu, se dříve či později objeví ještě někde jinde. Já sám se chystám takto vydat úryvky z knížek, které připravuji. Dušan své příspěvky bude paralelně zveřejňovat na svém Jak psát web. Určitě se však neobjeví před rozesláním e-zinu. Nebudeme vás krmit články, které už znáte.

Na závěr tohoto novopoletního proslovu vás, přátelé, prosím: napište mi, co byste rádi v e-zinu nacházeli. Pošlete náměty na články, navrhněte zajímavé autory, které bych mohl oslovit. Pokud sami chcete o tvorbě webu psát a nemáte kam, nebo je vám už váš weblog malý, určitě se ozvěte také. Budete vítáni.

Marek Prokop, 01. 07. 2003 19:38, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.