Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

26. 06. 2003

Bookmarklet pro dokumentaci stránek

Pro usnadnění dokumentace stránek zobrazených v prohlížeči jsem si vytvořil bookmarklet (favelet), který by se vám možná mohl také hodit. Otevře nové okno prohlížeče a do něj vypíše URL stránky, obsah <title>, obsah meta description a keywords a text, který jste před tím na stránce vybrali. Z nového okna už si pak můžete informace snadno překopírovat jinam. Za pomoc děkuju Jiřímu Hrazdilovi (Zralog.cz).

Marek Prokop, 26. 06. 2003 18:46, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další pracovní návrh WCAG 2.0

W3C předevčírem zveřejnilo další verzi pracovního konceptu (working draft) Web Content Accessibility Guidelines 2.0. Oproti předešlé, dva měsíce staré verzi je změn už málo, takže to vypadá, že se práce na WCAG 2.0 pomalu blíží ke konci.

Marek Prokop, 26. 06. 2003 14:11, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Meta description a keywords

Jiří Bureš shrnuje nedávnou diskusi v seo@newebu.cz a vlastní pozorování v příspěvku Má smysl META description a keywords? (conBLOG, 26.6.03) Doplnil bych k němu snad jen dvě informace:

  • Google nyní v meta description hledá podobně, jako v běžném textu stránky.
  • Způsoby, jakými vyhledavače tyto tagy využívají, se občas mění. Co platí dnes, nemusí platit zítra.
Marek Prokop, 26. 06. 2003 9:46, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.