Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

25. 06. 2003

Nedělejte z lidí idioty

Závěr seriálové recenze knihy Information Architecture: Blueprints for the Web.

Potřetí se vracím ke knize Information Architecture: Blueprints for the Web, a protože jsem ji už dočetl, budu tentokrát citovat z jejího závěru:

Nejoblíbenější značky jsou ty, které lidi nenutí, aby se cítili jako idioti.

Christina Wodtke zde naráží na známou skutečnost, že mnoho běžných uživatelů nepřičítá problémy s používáním webu neschoponosti jeho tvůrce, nýbrž neschopnosti své. Nepříjemný dojem, že je idiot, si pak uživatel podvědomě spojí se značkou, kterou web reprezentuje. Stejný názor má ostatně i Gerry McGovern - viz Budování značky na Webu (Sova v síti, 18.2.03).

Leč zpátky ke knize. Určitě ode mne chcete slyšet, zda vám ji doporučuji. Abych řekl pravdu, nevím. Pokud informační architekturu poctivě studujete ze zdrojů, na které zde často odkazuji, nic nového vám asi nepřinese. Pokud ale teprve začínáte, bude pro vás dobrým úvodem do oboru. Dozvíte se, co jsou metadata, jak navrhovat klasifikaci, řízené slovníky, navigaci, uživatelské rozhraní, apod. Znalosti, které by žádnému webdesignérovi neměly chybět.

Předešlé části seriálu:

  1. Christina Wodtke o plánování webu (24.5.03).
  2. Christina Wodtke a špička ledovce (25.5.03).
Marek Prokop, 25. 06. 2003 11:13, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.