Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

17. 06. 2003

I malé weby mohou být úspěšné

Velké weby přitahují větší návštěvnost než malé. Síla malých je naopak ve velmi přesném cílení.

Když jsem minulý týden psal článek Weblog marketing (Lupa, 16.6.03) a včera příspěvek Weblog jako marketingový nástroj (Sova v síti, 16.6.03), ještě jsem netušil, že si Jacob Nielsen zvolí pro svůj poslední Alertbox Diversity is Power for Specialized Sites (16.6.03) podobné téma a dokonce v něm také zmíní weblogy.

Zatímco ale můj marketingový recept pro menší firmy je založen na budovaní velkého objemu kvalitního obsahu, který přitáhne odpovídající objem návštěvnosti, Nielsen staví do protikladu úzkou specializaci a přesné cílení. Dobře to vystihuje již v úvodním shrnutí, kde píše:

Malé weby mají menší návštěvnost než velké, ale i tak mohou dominovat svým nikám. Na každou otázku, kterou uživatel položí, vrátí Web v odpověď různou množinu stránek.

Nedá se říci, že by byla jedna strategie obecně lepší než druhá. Uplatní se určitě obě. Některé firmy nenajdou vhodnou niku, která by jim vyhovovala a kterou by dokázaly ovládnout i s malým webem a pak se hodí kvantitativní strategie využívající třebas weblog. Tam, kde je vhodná nika po ruce, je ovšem Nielsenova specializace nepochybně efektivnější.

Marek Prokop, 17. 06. 2003 2:35, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.