Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

11. 06. 2003

Bude FrontPage generovat validní kód?

Microsoft se doslechl, že si lidé stěžují na nepřehledný kód, který leze z editoru FrontPage. Do budoucna se tedy prý zaměří na generování čistého HTML kódu podle průmyslových standardů. Tak to alespoň tvrdí Melisa Samuelson v článku Microsoft aims higher with Web software (CNet News, 10.6.03). Ian Lloyd, který zprávu komentuje na Webstandards.org, však zřejmě chová jisté pochybnosti.

Marek Prokop, 11. 06. 2003 20:32, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Zeptejte se ještě jednou a napíšu FAQ

Stránka FAQ (často kladené otázky) může být jednou z nejrychleji návratných investic do vašeho webu. Musíte ale odpovídat na skutečné otázky uživatelů. Např. do našeho projektu LuckyGlass jsme FAQ přidali až v době, kdy náš klient odpovídal na stále stejné otázky zákazníků i několik hodin denně.

FAQ ale nemusí být jen stránka na webu. Jessica Albon v článku Stop Asking Me That! Use Your eNewsletter To Handle FAQs (SitePoint, 11.6.03) radí, jak ho skloubit s firemním newsletterem. Líbí se mi zejména druhá varianta, která osobním rozměrem posiluje důvěru zákazníku. Skvělý příklad této techniky naleznete v newsletteru High Rankings Advisor specialistky na SEO Jill Whalen.

Marek Prokop, 11. 06. 2003 12:40, Trvalý odkaz, Pošli komentář

NetCross: nevinný trik či hanebnost?

Je nastavení domovské stránky bez souhlasu uživatele nevinný trik, hanebnost, nebo porušení cizích práv?

NetCross.cz bez souhlasu uživatelů nastavuje domovskou stránku prohlížeče. Dušan Janovský to v článku Kódovaný javascript (Yuhůův weblog o webu, 9.6.03) označuje za hanebnost. Možná bych nepoužil tak emotivní slovo, nepochybně se však jedná o nevyžádaný, trvalý zásah do nastavení cizího programu a na to by měl být nějaký paragraf.

Pokud paragraf chybí, je tu ještě náhrada škody. Nezkušený uživatel po samovolné změně domovské stránky usoudí na poruchu počítače nebo virus a přivolá odbornou pomoc. Za vrácení do původního stavu zaplatí tisícovku, za zjištění příčiny ještě víc. Chytrý advokát najde poškozených uživatelů pár set, aby žaloba stála za to a provinilce přijde jeho trik pěkně draho.

Já vím, nežijeme v USA a terorizování gaunery nejrůznějšího druhu nám asi dělá dobře.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 11. 06. 2003 1:51, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.