Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

10. 06. 2003

Timesy vycházejí vstříc bloggerům

Deník New York Times uzavřel dohodu s bloggery a otevřel jim své archivy, které jsou jinak placené.

Články The New York Times jsou volně přístupné jen prvních sedm dní od vydání. Pak se za ně platí. Od včerejška se to ale nevztahuje na weblogy a jejich čtenáře. Zprávu přinesl Adam Javůrek v článku Timesy jsou pro blogy zachráněny (KyberŠmok, 9.6.03), kde najdete i odkazy na další podrobnosti.

Myslím, že tento případ hodně napovídá o on-line světě Webu a postavení weblogů v něm. Zdá se, že NYT považují weblogy za významné tvůrce veřejného mínění. Nechtějí si je rozházet a jejich čtenáře chtějí ušetřit rozčarování z kliknutí na placený odkaz. Na druhou stranu ale evidentně věří, že čtenářů weblogů není tolik, aby to významně snížilo příjem z plateb.

Řekl bych, že v NYT rozumí Webu a mentalitě jeho uživatelů velmi dobře. České zpravodajské servery zde mají dobrý příklad k následování.

Marek Prokop, 10. 06. 2003 15:44, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.