Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

03. 06. 2003

Rekordní návštěvnost

Včera zaznamenal TopList pro českou část Sovy v síti rekordních 762 návštěv (2 180 zhlédnutých stran). Průměrem okolo 550 návštěv za den je Sova na TopListu nyní druhým nejčtenějším webzinem. Upřímně děkuji za vaši přízeň!

Aktualizace (9:47): Dnes ráno, nedlouho po vydání této zprávy byl do kategorie webziny na TopListu přeřazen magazín Interval.cz. Sova má oproti němu návštěvnost ani ne čtvrtinovou a posunula se tedy na třetí místo. Vítej v naší malé, ale hezké rubrice, Intervale.

Marek Prokop, 03. 06. 2003 3:45, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Dvousetdolarová použitelnost

Jacob Nielsen věnoval svůj včerejší Alertbox prostoru pro použitelnost v malorozpočtových projektech. V článku Usability For $200 doporučuje čtyři kroky, které během návrhu webu povedou k jeho vyšší výsledné použitelnosti a které si může dovolit skoro každý.

V souvislosti s tím bych též připoměl starší článek o gorilí použitelnosti a abych alespoň trochu napodobil Nielsena, drze vám podsunu i reklamu na svou službu Rozbor webových stránek. Ta vám za nižší cenu poskytne ještě o dost víc, než o čem píše Nielsen, a navíc se zárukou skutečného přínosu.

Marek Prokop, 03. 06. 2003 03:28, Trvalý odkaz, Pošli komentář

SEO a přístupnost stránek

Jen nezřetelná hranice odděluje SEO a přístupnost stránek. Tak nezřetelná, že ji přehlíží i David Bubeníček, když v jinak hezkém příspěvku SEO triky, robustní weby a můj názor na věc (InternetMarketing.cz, 29.5.03) považuje Řazení obsahu v tabulkovém layoutu (Sova v síti, 27.5.03) za ne zcela košér. Jenže původní účel tohoto triku je opravdu pouze linearizace tabulky dle WCAG 1.0, doporučení 5.

Přátelé, nebuďme paranoidní a nevyhýbejme se ze strachu před postihem Googlu technikám, které objektivně zvyšují přístupnost stránek a prospívají uživatelům. Bojte se Googlu, vedete-li skryté odkazy na farmy linků, jejichž jediným účelem je zmanipulovat PageRank. Bojte se Googlu, pokud posíláte jinou stránku jeho robotovi a jinou uživatelům jen kvůli dosažení lepší pozice. Pokud ale totéž děláte pro své uživatele, bát se nemusíte.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 03. 06. 2003 2:06, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.