Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

02. 06. 2003

DigiPoznámky: holčičky natvrdo, duchové, jinak fajn

Navzdory poněkud groteskní formě, mne DigiPoznámky svým obsahem přesvědčily, že je stojí za to číst.

Když už jsem vás před chvílí poslal diskutovat o novém Seznamu na DigiPoznámky, měl bych asi doplnit následující informaci: Uvidíte-li pět prvních příspěvků dvojmo (v hlavním i pravém sloupci), není to vaší společenskou únavou, ani vadou monitoru. Opravdu jsou dvakrát i ve zdrojovém kódu. Také nadepsání příspěvku Weblogy jsou pro holčičky rubrikou hardware je zřejmě rafinovaný redakční záměr.

Po obsahové stránce jsou ale DigiPoznámky fajn a zřejmě se stanou jedním z mých oblíbených weblogů. A když už DigiWeb navštívíte, přečtěte si také, jak vidí David Bureš weblogy a e-learning.

Marek Prokop, 02. 06. 2003 13:05, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Nový Seznam: pokrok nebo hazard?

Seznam dnes postihly rozsáhlé změny. Zda se jedná o pozitivní inovace, nebo riskantní experiment, ukáže čas.

Vstupní stránka (dál jsem nezkoumal) nového Seznamu je rozvržena pomocí CSS bez tabulek a to je asi to jediné, co se mi na něm líbí. Jinak se zřejmě jedná o promyšlený krok, jak konečně přesvědčit českou veřejnost, že budoucnost vyhledávání na Internetu je v Googlu, Jyxu a dalších neportálových vyhledavačích. Proč si to myslím?

  • Klasifikace firem je zmatená, neintuitivní, popisy kategorií nejednotné.
  • Stránky kategorií jsou šíleně dlouhé, špatně navržené, pro dailupisty a majitele méně výkonných počítačů prakticky nepoužitelné.
  • Výsledky hledání jsou nerelevatní, řazení nalezených odkazů velmi odlišné od kvalitních vyhledavačů.

Tolik alespoň mé první dojmy. Na reakaci uživatelů Seznamu jsem opravdu zvědav. Chcete-li na nový Seznam vyjádřit vlastní názor, zkuste třeba diskusi pod zprávou Seznam Reloaded (Martin Kopta, DigiWeb).

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 02. 06. 2003 11:25, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Zlatý řez v Zenové zahradě

Douglas Bowman příspěl do Zenové zahrady kaskádových stylů návrhem nazvaným Zlatý řez a postup jeho tvorby popsal v článku In the Garden (Stopdesign, 27.5.03).

Marek Prokop, 02. 06. 2003 0:10, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.