Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

26. 05. 2003

Sépiový Pixy a statistika písem

Pixy.cz

Budete-li mít cestu okolo Pixyho, zastavte se a připojte se k obdivným výkřikům ostatních kolemjdoucích nad novým, retro-zeldmanovským vzhledem jeho stránek. Je dobře, že nás Petr Staníček pravidelně osvěžuje svými stylovými proměnami a ještě lépe je, že zatím nikoho nenapadlo ho napodobovat. U málokoho se totiž tak dobře snoubí znalosti CSS s výtvarným vkusem.

Až se pokocháte, nezapomeňte nahlédnout též na Výsledky testu písem v prohlížečích. Je to zajímavé čtení.

Aktualizace (20:12): Petr k výsledkům testu písem doplnil obsáhlý komentář a doporučení.

Marek Prokop, 26. 05. 2003 19:00, Trvalý odkaz, Pošli komentář

BlogTalk - první domácí ohlasy

Členové české výpravy se vrátili z konference o blogování BlogTalk, která včera skončila ve Vídni, a začali psát. Někteří přímo o konferenci, někteří inspirováni příspěvky, které na ní zazněly.

Všichni tři pánové slibují, že to nejsou jejich poslední slova a máme se prý na co těšit.

Marek Prokop, 26. 05. 2003 10:27, Trvalý odkaz, Pošli komentář

URL od A do Z

Optimálními URL se zabýval již leckdo, snad nikdo však dosud nešel tak do hloubky, jako Thomas A. PowellJoe Lima v článku Towards Next Generation URLs (Port80 Software, nedatováno). Ke starým, znamým pravdám, že URL mají být krátké, srozumitelné, trvalé a technologicky nezávislé, autoři přidali podrobná vysvětlení, příklady a plno užitečných odkazů na další články, návody a programy. (via Digital Web Magazine)

Marek Prokop, 26. 05. 2003 1:45, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.