Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

19. 05. 2003

Bez testování není kvalitní webdesign

Propracovaná metodika je tím pravým znakem profesionalismu, říká Jacob Nielsen v článku Convincing Clients to Pay for Usability (Alertbox, 19.5.03). A o něco dále píše: perfektní uživatelské rozhraní nelze navrhnout na první pokus. Co z toho plyne? Nevadí, když se první návrh určitého webu nepovede dokonale. Je ale špatné, když v použité metodice chybí iterativní testování a vylepšování, které nedokonalý návrh dovede k dokonalosti.

Marek Prokop, 19. 05. 2003 15:49, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Kolik toho najdou vyhledavače

Daniel Dočekal zjišťoval, na kterém vyhledávači najdete nejvíce výsledků (Pooh.cz, 18.5.03). Ačkoli počet nalezených stránek na určité dotazy nevyjadřuje kvalitu vyhledavače a dokonce ani skutečný rozsah jeho databáze, jsou výsledky testu zajímavé. Docela mne překvapily rozdíly mezi různými implementacemi stejných vyhledavačů – Jyxo na Quicku v testu předběhlo Jyxo na Atlasu a Google předběhl sám sebe na Seznamu.

Marek Prokop, 19. 05. 2003 12:31, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.