Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

18. 05. 2003

Vládní portál jak ho neznáme

Jako živoucí učebnice informační architektury a webdesignu by mohl sloužit portál UK Online.

Těžko se tomu věří, ale je to tak. Tento fantastický portál pro občany opravdu zřídil a provozuje úřad vlády. Bohužel pro nás, jedná se o vládu Velké Británie. Přesto stojí za návštěvu a zejména naši ministři by na něj měli povinně chodit na exkurse.

Dobrá přístupnost, perfektně strukturovaný kód (nezapomeňte si vypnout CSS), obsahová a marketingová nápaditost (přesvědčte babičku, aby se připojila k Internetu a vyhrajete cenu), respekt k menšinám (zdravotně postiženým, ale i jazykovým – viz verze ve velštině), výborná nápověda, živý jazyk beze stopy po nesrozumitelné úřednitštině. To vše mohutně převažuje drobné chybky, které se sem tam objeví.

Ze všeho nejvíc se mi ale líbí uspořádání obsahu a navigace. Hledáte-li dobrou učebnici informační architektury, zde ji máte tak říkajíc živě. Všechny hlavní sekce (horní vodorovné menu) jsou perfektní, ale pokud máte málo času, nahlédněte aspoň do sekcí Your LifeDo it online.

Marek Prokop, 18. 05. 2003 0:16, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.