Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

17. 05. 2003

Klikám, tudíž jsem

Neklikejte na žádný odkaz, dokud nedočtete tento elaborát. Tak začíná M. O. Thirunarayanan svůj článek From Thinkers to Clickers (Ubiquity, květen 2003). Jak název napovídá, autor v článku vyslovuje obavu, že se lidé pod vlivem Webu postupně mění z bytostí myslících, na bytosti klikající.

Osobně autorovou obavu nesdílím. Nezdravou klikací mánii jsem nezaznamenal při žádném uživatelském testování a nesvědčí o ní ani chování uživatelů na stránkách, jejichž návštěvnost pravidleně analyzuji. Čtenáři Webu sice jsou poněkud těkavější než např. čtenáři papírových novin nebo dokonce knih, ale rozhodně bych z toho nevyvozoval, že nemyslí. Spíš naopak, učí se v dynamickém webovém prostředí orientovat stejně intuitivně, jako třeba řidič auta v husté městské dopravě. Doba rychlých informací si to žádá.

Marek Prokop, 17. 05. 2003 8:29, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.