Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

07. 05. 2003

Nová podoba knihkupectví iDnes

Úvodní stránka knihy.idnes.cz

Elektronická prodejna odborné literatury Knihy.iDnes.cz má nový vzhled tvořený kaskádovými styly bez tabulek. Kód stránky je validní podle normy XHTML Strict. Autorem návrhu je Miroslav Kučera, známý průkopník a propagátor používání CSS.

Je dobře, že se u nás moderní pojetí webdesignu založené na maximálním využití kaskádových stylů začíná prosazovat nejen na portálech a v online médiích (Novinky, Interval.cz a další), ale už i ve významných obchodních projektech.

Marek Prokop, 07. 05. 2003 16:25, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Vyberte si metodu testování použitelnosti

Systém PRS pro klasifikaci metod testování použitelnosti navrhl John Rhodes.

Použitelnost jako obor zatím příliš vysokou míru použitelnosti nevykazuje. Existuje několik metod testování, které se různě prolínají. Chybí klasifikace, chybějí standardy. Je v tom docela zmatek. A právě na tuto situaci reaguje John S. Rhodes, když navrhuje Practical Review System (PRS) pro vyhodnocování metod testování použitelnosti (WebWord, 30.4.03).

Základem PRSu je 28 pečlivě zvolených charakteristik, které by měly každou metodu testování použitelnosti definovat dostatečně na to, aby si šéf projektu mohl vybrat tu, která je pro danou situaci optimální. Systém je však zatím v návrhu, takže konkrétní databázi metod ještě neobsahuje. Ta snad teprve přijde. (Tip poslal Martin Kopta)

Marek Prokop, 07. 05. 2003 0:10, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.