Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

06. 05. 2003

Vyhledávač Jyxo nabízí nové služby

Jyxo umožňuje pokročilé vyhledávání i bez znalosti operátorů a nově se objevil Pomocník nabízející slova a fráze tématicky související s hledaným výrazem.

Fulltextový vyhledávač Jyxo představil v rozmezí několika dní pár velmi zajímavých novinek. Nejdříve bylo zprovozněno Pokročilé vyhledávání vycházející vstříc především méně zkušeným uživatelům, kteří neumějí (nebo nechtějí) používat operátory. Nyní stačí v připraveném formuláři specifikovat vyhledávání (co, kde, jak).

Čerstvou novinkou je sada nástrojů Pomocník umožňující zpřesnit vyhledávání. V Pomocníkovi (rámeček v pravé části stránky) jsou čtyři druhy možností, z nichž nejzajímavější je skupina Témata, kde se objevují slova a fráze tématicky související s hledaným výrazem. Kupříkladu k jednomu z nejvyhledávanějších slov současnosti hokej se v tématech objeví hokej liga, hokej NHL, hokej Češi apod.

Funguje to tak, že to přímo z vyhledaných stránek vybírá častá slovní spojení a slova, která jsou příbuzná k dotazu. Přitom to samozřejmě i skloňuje a časuje slova, a všemožně je to váží, upravuje, interpretuje a čistí, aby z toho vypadlo něco rozumného, odpověděl na soví dotaz autor vyhledávače Michal Illich.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Ladislav Bittner, 06. 05. 2003 20:38, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Psaní pro web, webová reklama a podtrhávání odkazů

Jak psát pro web, jak na funkční reklamu a zda podtrhávat odkazy - na to odpovídají odkazované články.

Kdepak, na čtyři dny se odjíždět nemá. Pečlivě naplánované harmonogramy se začnou bortit jak domečky z karet. Alespoň tedy v rychlosti odkazy na tři články, které byste si neměli nechat ujít:

Marek Prokop, 06. 05. 2003 3:01, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.