Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

29. 04. 2003

Desatero psaní pro Web

Gerry McGovern sestavil 10 rules of writing for the Web (část 1., New Thinking, 27.4.03). Ve skutečnosti však pravidel není deset, ale mnohem víc. Skoro každá Governova věta by se dala tesat do žuly. Až příští týden dokončí druhou pětici, určitě celý článek přeložím a vydám samostatně. Zatím alespoň jeden citát:

Zahoďte zdobnost. Zahoďte své ego. Psát efektivně neznamená předvádět se. Jde o komunikaci. Jde o vyvolání činnosti. Pište jednoduše. Jděte k věci. Pak přestaňte.

Marek Prokop, 29. 04. 2003 11:54, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Automobilka Škoda testuje novou webovou aplikaci

Škoda Auto zpřístupnila maketu aplikace Auto na přání. Testerům nabízí multimediální prezentaci Škody Superb nebo kilometrovník Routeplanner.

Pokud jste se někdy zabývali myšlenkou na nákup nového vozu, asi víte o existenci internetové aplikace Auto na přání, která vás krok za krokem dovede k vozu vašich snů (či finančních možností). Tuto aplikaci se společnost Škoda Auto rozhodla přepracovat a do 30. dubna zpřístupnila pracovní maketu nové verze Car Configuratoru.

V betaverzi aplikace si vyzkoušíte sestavení nového vozu (musíte se spokojit s modelem Superb) a své dojmy poté můžete sdělit připravenému dotazníku. Za váš čas a postřehy automobilka nabízí CD s multimediální prezentací Škody Superb nebo kilometrovníkem Routeplanner.

Ladislav Bittner, 29. 04. 2003 10:00, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Yuhů se přestěhoval

Dušan Janovský (Yuhů), který se dosud pyšnil bizarně znějící doménou dusan.pc-slany.cz má od nynějška doménu novou: www.jakpsatweb.cz. Pro neznalé (je tu někdo takový?) doplňuji, že Dušan je autorem výborného (byť mladého) weblogu o webu a starého (leč vynikajícího a průběžně aktualizovaného) souboru návodů Jak psát web. (Víc závorek už mne nenapadlo.)

Marek Prokop, 29. 04. 2003 1:31, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Nielsen o textových reklamách

Úspěch textové reklamy na Webu nemusí trvat věčně, pokud si inzerenti neuvědomí, v čem tkví jeho podstata.

Poslední Alertbox nazvaný Will Plain-Text Ads Continue to Rule? (28.4.03) by si měli povinně přečíst všichni, jejichž denním chlebem je webová reklama. Jacob Nielsen v něm uvažuje nad tím, zda textová reklama nevděčí za úspěch jen své neotřelosti a zda časem nedoplatí na podobnou slepotu uživatelů jako klasické reklamní proužky.

Když se tak ale rozhlížím kolem, mám pocit, že pro mnoho inzerentů, reklamních agentur a serverů je současný Nielsen už příliš pokročilou četbou a že by spíš měli začít jeho šest let starým Why Advertising Doesn't Work on the Web (Alertbox, 1.9.97).

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 29. 04. 2003 0:38, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.