Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

23. 04. 2003

Otevírání odkazů do nového okna

Také zapisujete odkazy otevírané do nového okna jako my všichni, kteří si myslíme, že to děláme dobře? Tedy takto:

<a href="foo.html" onclick="bar(this.href);return false;">

Roman Pichlík vysvětluje v článku Odkazy - atribut onclick a přístupnost stránek (Dagblog, 18.4.03), proč je to špatně. (via Dušan Janovský)

Marek Prokop, 23. 04. 2003 1:03, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Proč lidé nepoužívají Internet

Část lidí nepoužívá Internet, protože nechce. I na ty by však měl webový autor pamatovat.

Mark Schwanhausser v článku Study: Some people just don't want to be on the Net (Mercury News, 17.4.03) píše o důvodech, proč 42 % Američanů nepoužívá Internet. Zaujalo mne, že 37 % z nich (celkem tedy 16 ze sta) by Internet používat mohlo, ale nechce. Není to první studie, která naznačuje, že část lidí využívá služeb Internetu nepřímo, aniž by sami sáhli na klávesici.

Pro webovou tvorbu z toho vyplývá, že konečný příjemce nemusí dostat stránku přímo na svou obrazovku. Mezi ním a webem může stát prostředník, který informace vyhledá, vytiskne, či zkopíruje jinam. Na takové nepřímé používání by se v návrhu webu nemělo zapomínat, zejména při modelování osobností a uživatelských scenářů. Ostatně, nepsal jsem o tom již v článku Chudým vstup zakázán (Interval.cz, 10.1.02)?

Marek Prokop, 23. 04. 2003 0:08, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.