Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

16. 04. 2003

Na rande s informační architekturou

Chcete získat dívku svých snů? Vybrat si tu správnou a schůzku s ní si dobře naplánovat a zorganizovat ovšem není jen tak. Naštěstí vám může pomoci informační architektura. Nebo také naopak – chcete vytvořit dobrý web? Představte si návrh informační architektury jako rande.

Marek Prokop, 16. 04. 2003 23:01, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Demaskovaná dekonstrukce a metoda POST

Před jednou z hackerských metod varuje Petr Staníček. Užitečný článek, ale doporučení ohledně metody POST mne trochu zarazilo.

Petr Staníček v článku Dekonstrukce na webových stránkách popisuje hackerskou metodu zvanou dekonstrukce a radí, jak se jí bránit. Zatímco některé jeho rady jsou rozumné, jiné mi tak trochu připomínají známý vtip o nejspolehlivější antikoncepci – není-li to nutné, data od uživatelů do stránek vůbec nezapisovat, používat ve formulářích jen metodu POST.

Zastavil bych se u té poslední rady, kterou považuji za vysloveně škodlivou. Z pohledu internetového marketingu je totiž metoda POST tam, kde lze použít metodu GET, jednou z nejčastějších chyb. Proč? Inu, na stránku volanou POSTem se nedá odkazovat a nedá-li se odkazovat, připravujeme se o návštěvníky.

Přijdu do e-shopu, pomocí vyhledávacího formulaře si vyberu všechny výrobky splňující mé požadavky a odkaz na ně chci poslat emailem manželce, aby se rozhodla, co z toho koupíme. Ale ouha, formulář se odesílá metodou POST, výsledky vyhledávání nemají své URI a já nepošlu nic. Budu do emailu klepat vyhledávací kritéria, aby je pak znovu musela klepat manželka? Ale kdepak, půjdu raději do jiného obchodu.

Marek Prokop, 16. 04. 2003 2:23, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.