Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

13. 04. 2003

Moje RSS u Medvídka Pů

Pooh.cz rozšíril svůj RSS katalog o možnost personalizace. Do myRSS si můžete přidat libovolné RSS kanály, zvolit jejich pořadí na stránce a určit počet zobrazovaných položek. RSS agregátor Medvídka Pů má sice ve srovnání s konkurenty (např. Právě dnes či Blogportál) poněkud spartánštější vzhled, zato obsahem a funkčností se rázem vyhoupl na špici.

Marek Prokop, 13. 04. 2003 20:33, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Yahoo! Search - krůček správným směrem

Nový design Yahoo! se tento týden vydal cestou CSS. Nezkušený webmaster však zůstal sotva v polovině.

Tento týden proběhl redesign Yahoo! a vzhled výsledků hledání je nyní v moderních prohlížečích (IE5+, NN7+, Mozilla, Opera 6+, Safari) formátován téměř výhradně pomocí kaskádových stylů (CSS). Záhlaví a zápatí stránky je nadále formátováno tabulkami. HTML kód validní není, i když by tomu nic nebránilo. Starším prohlížečúm (a také validátoru W3C) se posílá zcela jiná verze, ve které není po HTML či CSS ani památky.

Až potud nic zajímavého. Yahoo! se vydalo cestou polovičaté aplikace CSS, typické pro mnoho velkých projektů posledního roku až dvou. Co mne však poněkud zarazilo, byl email, který před pár hodinami poslal do konference css-discuss Brian Ghidinelli, autor kódu. Přiznává se v něm totiž, že se jedná o jeho první významný projekt založený na CSS a žádá konferenci o kontrolu kódu a případné rady. Chce se mi to nějak okomentovat, ale opravdu nevím jak.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 13. 04. 2003 2:34, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.