Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

10. 04. 2003

GeoURL - poněkud nepraktické pozvání na pivo

Sova má své GeoURL, takže se můžete podívat, zda nejste někde blízko a případně se zastavit na návštěvu.

Inspirován článkem Geografická adresa vašeho webu? (Daniel Dočekal, DigiWeb.cz, 9.4.03) jsem vybavil Sovu GeoURL. Mám slabost pro metadata, takže jsem neodolal. Jinak ovšem tento fígl za dvakrát praktický nepovažuji (změna názoru vyhrazena). Je možná fajn pro stroje, ale pro lidi (ano, tím myslím právě vás) to raději přetlumočím takto:

  1. Většinu dní a nocí trávím v Říčanech u Prahy.
  2. Pojedete-li okolo (např. 15. kilometr dálnice D1) a chcete-li mne pozvat na pivo, jste vítáni.
  3. Kromě webdesignérů jsou vítáni i majitelé psů (obzvlášť za hezkého počasí), pěstitelé bonsají, hráči go a ti, kdož pozvání na pivo rozšíří i o večeři či oběd.
  4. Emailové avízo alespoň dva dny předem nutné.
Marek Prokop, 10. 04. 2003 14:36, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Recenze knihy Don't make me think

Martin Snižek napsal recenzi knihy Web design: Nenuťte uživatele přemýšlet! (Interval.cz, 9.4.03). Jedna se o český překlad díla Don't make me think, jehož autorem je známý odborník na použitelnost Steve Krug. O českém vydání jsem vás již informoval (v Sově z 28.3.), a pokud jsem vás nenalákal už tehdy, snad se to teď podaří Martinovi. Ve vaší knihovně by tato knížka určitě neměla chybět.

Marek Prokop, 10. 04. 2003 2:15, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.