Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

01. 04. 2003

Nový design Atlasu

Portál Atlas.cz využil aprílové atmosféry ke změně svého vzhledu. Pokud se vám nová domovská stránka bude líbit a hlavně dobře používat, vězte, že to není náhoda. Součástí redesignu totiž bylo i pečlivé testování použitelnosti, prováděné moderními metodami, o kterých občas čtete zde v Sově. Uživatelského testování jsem se osobně účastnil a jeho příprava, průběh i výsledky byly natolik zajímavé a poučné, že se je chystám shrnout v rozsáhlejší studii. Máte se na co těšit.

Marek Prokop, 01. 04. 2003 22:08, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Tři stejně vysoké sloupce v CSS

Během tvorby tohoto layoutu nebyla zraněna žádná tabulka. Inu, Big John, můj kolega z Kaskádového bludného kruhu, ví, co se sluší a patří. Také ví, jak si ochočit kaskádové styly (CSS) tak, aby mu vytvořily tři stejně vysoké sloupce, nezávisle na výšce jich obsahu. Stránka obsahuje nejen ukázku, ale i podrobný popis a odkazy na související články a příklady. (via css-discuss)

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 01. 04. 2003 20:05, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Zeldman odkazuje na Sovu v síti

Server vibruje jak splašený, ručičky všech měřáků prolomily ochranný doraz, stránky se začínají kroutit žárem. Co že se to děje? Nejslavnější z bloggerů Jeffrey Zeldman odkazuje na moje bezobrázkové W3C ikony.

Hloupý Apríl, že ano? Co se dá dělat, od rána přemýšlím, jak trumfnout originalitu ostatních a nic lepšího mne nenapadlo.

Marek Prokop, 01. 04. 2003 17:58, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.