Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

22. 03. 2003

Konec balkanizace Webu ve Francii

Po počátečním období chaotického rozvoje vstupuje Web do nové etapy svého vývoje ve znamení standardů…

Tak začíná článek La fin de la balkanisation du Web (Konec balkanizace Webu), kterým Tristan Nitot uvádí v život nový francouzský projekt na podporu webových standardů OpenWeb. Stránky se vyznačují vpravdě francouzskou elegancí, takže je pro inspiraci a potěchu oka doporučuji k nahlédnutí i těm, kteří nerozumějí francouzsky. (via Netscape DevEdge)

Marek Prokop, 22. 03. 2003 15:57, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Odkazové strategie

Nevíte, co s nadcházejícím víkendem? Proč ho nevyužít ke zvýšení odkazové popularity (link popularity) svého webu? Pro tento účel jsem vám připravil dva užitečné zdroje.

Obchodní přínosy odkazové popularity

Odkazová popularita (link popularity), vyjádřená počtem a kvalitou zpětných odkazů, je klíčovým faktorem pro úspěch webu ve vyhledavačích. To již dnes ví snad každý webmaster. Tím ale přínosy odkazové popularity nekončí. Ken McGaffin jich v článku Link Popularity - The 'Other' Business Benefits (SitePoint, 21.3.03) vypočítává a popisuje dalších šest. Efektivní odkazovou strategií tak můžete:

  1. detailně zmapovat svůj oboru na Webu,
  2. posilovat důvěru ve svou značku,
  3. přitáhnout cílené zájemce,
  4. nabídnout hodnotný obsah zákazníkům,
  5. přilákat ještě víc zpětných odkazů,
  6. zapojit svou firmu do internetové komunity.

Poselství, kterým autor článek uzavírá, určitě stojí za zapamatování:

Odkazová strategie je náročná a k úspěchu je třeba hodně soustavné práce. Nicméně odkazy jsou podstatou Webu. Budete muset překonávat překážky a zklamání, ale hodně se tím naučíte.

Společnosti, které si uvědomí důležitost odkazování a zahrnou ho do svých úvah, budou prosperovat a přežijí.

Linking Matters

Pokud vás Ken McGaffin ve výše citovaném článku přesvědčil, podívejte se na jeho experimentální projekt Linking Matters. Jádro tohoto webu, jehož spoluautorem je Archie Binnie, tvoří stejnojmenná, 33-stránková příručka s podtitulem Jak vytvořit efektivní odkazovou strategii k propagaci svého webu. Příručka je k dispozici jak ve formě webových stránek, tak ve formě PDF dokumentu.

Zároveň web slouží jako experiment s cílem prokázat, že v příručce popisovaná strategie opravdu funguje. Naleznete zde proto též průběžně aktualizovaný stav odkazové popularity domény linkingmatters.com a celý web viditelně demonstruje nejrůznější techniky používané pro zvyšování počtu a kvality zpětných odkazů.

Pochopitelně, že skutečným cílem projektu je především propagace McGaffinovy poradenské firmy, ale tím jeho význam pro inspiraci a poučení ostatních webmasterů a marketérů jenom stoupá.

Marek Prokop, 22. 03. 2003 11:46, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.