Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

01. 03. 2003

Typografie na webu

Typografie na webu v kostce nazval Petr Staníček svůj včerejší příspěvek ve Web&CSS blogu. Není to však jen tak obyčejný blogový příspěvěk, ale kompletní článek přehledně a srozumitelně postihující základy typografie od členění textu do odstavců, přes správné psaní interpunkce, uvozovek, pomlček, spojovníků a podobných znaků, až po nadpisy a jiné zvýrazňování významných částí textu. Chybí-li vám základní typografické vzdělání a zodpovídáte-li za formátování textu na webu, běžte studovat.

Marek Prokop, 01. 03. 2003 3:58, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Jak psát pro Google

Dnes jsem v konferenci seo@nawebu.cz vysvětloval své oblíbené téma – průnik informační architektury a optimalizace pro vyhledavače. Kdybych ovšem narazil na článek Writing for Google (Google Village, 25.2.03) o chvíli dřív, mohl jsem si ušetřit práci a do konference poslat jen odkaz. Elwyn Jenkins v něm totiž odvedl skvělou práci a pěkně po lopatě vysvětlil základní zásady budování webového obsahu nejen s ohledem na vyhledavače, ale předevší na uživatele:

  • Pečlivě vystavěte téma.
  • Odkazujte v souladu s tématem.
  • Přidávejte nový obsah denně.

Článek je plný dalších skvělých odkazů, takže si na studium raději rezervujte více času. Pokud navíc Google Village zatím neznáte, máte co dělat na celý víkend.

A ještě něco: nezapomeňte, že text samotný není všechno. Webový obsah musí být navíc přístupný, aby se k němu vyhledavač (a opět to platí i o lidech) dostal. Docela dobrou pomůckou k otestování přístupnosti vašich stránek může být třebas Poodle Predictor, simulátor vyhledávacího robota, o kterém píše Richard Bennett ve včerejším Evolt.org.

Marek Prokop, 01. 03. 2003 3:58, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.