Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

26. 02. 2003

Už není pochyb, jsem stižen contentologií

Dlouho jsem si o sobě myslel, že jsem webdesigner. Poté, co mi několik lidí naznačilo, abych vzhledem ke svým výtvarným schopnostem vypustil slovo design ze svého slovníku, jsem se začal označovat za informačního architekta. I to byl ale omyl. Dnes jsem zjistil, že jsem Brouk Pytlík zcela jiného druhu – contentolog (či chcete-li, obsahoznalec):

Contentologie spojuje takové disciplíny, jako je informační architektura, informační design, řízení znalostí, komunikace a teorii médií, inženýrství použitelnosti, webdesign, „webitoriálové“ psaní a internetový marketing.

Když vezmete v úvahu, že web Contetology, ze kterého citát pochází, mezi prvními čtyřiceti contelogickými zdroji uvádí např. můj milovaný Yale Web Style Guide (dnes už spíš jen Web Style Guide), Useit.com Jacoba Nielsena a SearchEngineWatch, je to jasné.

Takže pozor, varování ministerstva bůhvíčeho: čtení Sovy v síti způsobuje contentologii! (via Peter Van Dijck)

Marek Prokop, 26. 02. 2003 1:12, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Overture pokračuje v útoku na Google

Týden po ohlášení akvizice AltaVisty, oznámil provozovatel známého PPC vyhledavače, společnost Overture Services, že koupí další algoritmický vyhledavač. Tentokrát je předmětem transakce v hodnotě 100 mil. USD norský vyhledávací stroj Fast, známý též pod názvem AllTheWeb (zdroj: ReutersOverture).

Michal Illich, provozovatel českého vyhledavače Jyxo zprávu o akvizici komentoval v konferenci seo@nawebu.cz slovy:

Teď bude strašně záležet na tom, jak Overture zvládne další vývoj - především logické sloučení technologie s Altavistou. Buď to zvládne dobře a nastane obrovská válka mezi nimi a Google, nebo to zvorá a Google bude mít od té chvíle praktický monopol.

Marek Prokop, 26. 02. 2003 1:12, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.