Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

24. 02. 2003

Důvěryhodnost internetového obsahu

61 % Američanů, kteří ho používají, považuje Internet za velmi, nebo dokonce mimořádně důležitý zdroj informací. Zatímco toto číslo stále stoupá, současně rok od roku klesá podíl těch, kteří všechny či většinu informací na Internetu považují za důvěryhodné. Tato zjištění přinesl výzkum UCLA za rok 2002 (publikováno 29.1.2003).

Gerry McGovern na výzkum reaguje v článku Is your content credible and trustworthy? (New Thinking, 24.2.03), kde mj. píše:

Mnoho organizací neumí správně pracovat s hodnověrností a spolehlivostí. Možná hodně investují do technologie. Možná hodně investují do grafického designu. Ale velmi často selhávají v investicích do obsahu.

Investice do obsahu znamená investici do lidí. Technologie vám pomůže publikovat obsah. Jsou to ale lidé, kteří garantují, že je dobře napsaný. Jsou to lidé, kteří garantují, že je přesný. Jsou to lidé, kteří garantují, že je aktuální.

Marek Prokop, 24. 02. 2003 3:22, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Google podráždil komentátory

Google akvizicí společnosti Pyrra Labs, provozovatele systému Blogger, vyvolal minulý týden velmi široký ohlas. Transakci, kterou jako první odhalil Dan Gillmor, přetřásaly celý týden tisíce weblogů, Wired News jí věnovaly dva články a dostala se i na stránky BBC. Všichni se ptají, co tímto krokem Google sleduje a nemálo komentátorů vyjádřuje obavy ze vzrůstající moci Googlu, který kontroluje obrovský objem internetových informací a může nahlížet do soukromí stovek milionů uživatelů.

Marek Prokop, 24. 02. 2003 3:22, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.