Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

19. 02. 2003

Znovu JJG a znovu uživatelský prožitek

Jen co jsem včera zablogoval jeho skvělý článek v New Architect, už je tu Jesse James Garrett znovu. Tentokrát si povídá o prvcích uživatelského prožitku (elements of user experience) se čtenáři weblogu WebWord. Kdybyste náhodou přemýšleli, co JJG stále má s tím uživatelským prožitkem, pak vězte, že napsal knihu The Elements of User Experience, kterou nedávno četl Martin Kopta a moc si ji pochvaloval. Vy si z ní zatím můžete přečíst alespoň ukázkovou kapitolu Meet the elements (PDF, 221 kB).

Marek Prokop, 19. 02. 2003 3:10, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Obrázkové odkazy s CSS

Vytvořit obrázkové odkazy s CSS nemusí být vždy úplně triviální. Pochopitelně, je-li obrázek normálně vložen do stránky značkou <img>, je to snadné. Co když ale chcete, aby byl obrázek definován v předpisu stylů jako pozadí nějakého HTML prvku? Jak na to radí Petr Staníček.

Marek Prokop, 19. 02. 2003 3:10, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.