Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

16. 02. 2003

Nedělní úklid

Přes víkend jsem trochu pohnul s novým blogovacím systémem. Konkrétně došlo k těmto změnám:

  1. Na titulní stránce weblogu se zobrazuje plný text příspěvků jen za pět posledních dní, ve kterých bylo něco publikováno. Pod nimi pak jsou ještě tři další dny, avšak pro ty se zobrazují pouze titulky jako odkazy na příslušné příspěvky v archivu. Tím se podařilo dostat velikost kódu titulní stránky pod 50 kB a bude se vám tedy načítat o něco rychleji.

  2. Jednotlivé archivní dokumenty (na které vedou trvalé odkazy) obsahují příspěvky vždy za jeden den. To už platí druhý týden, nyní však na těchto dokumentech nově přibyla navigace na předcházející a následující den, opět formou odkazů na titulky konkrétních příspěvků.

    V plánu mám též indexy archivu za měsíce a roky, ale na ty si budete muset ještě chvíli počkat. Taktéž starý archiv vedený ještě Bloggerem (před 4. 2. 2003) je zatím dostupný jen částečně z hlavního menu titulní stránky weblogu (kromě trvalých odkazů, které platí od začátku vydávání weblogu stále stejné).

  3. Do pravého sloupce (ve stylované verzi) jsem umístil seznam několika posledních referrerů (odkud přicházíte na titulní stránku weblogu). Jedná se o experiment, který určitě ještě dozná dalších změn. Zatím laskavě omluvte chybné zobrazení českých znaků, které použitá zahraniční aplikace neumí správně zobrazit.

Těším se na vaše komentáře a náměty k optimální délce titulní stránky a navigaci v archivu.

Marek Prokop, 16. 02. 2003 16:40, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.