Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

11. 02. 2003

Sbohem, Bloggere!

Ode dneška je weblog Sovy v síti generován programem PPWizard. Blogger, který jsem používal dosud, odvedl dobrou práci a patří mu za to dík. Nadále však nestačil vyšším nárokům, které na správu weblogu mám. Nyní zbývá už jen dokončit archiv, novou navigaci a několik dalších vylepšení. Vše by mělo být hotovo tento týden.

PPWizard od začátku používám pro všechny stránky Sovy s výjimkou weblogu a pro mnoho dalších projektů. Je to velmi univerzální systém, kterým jde generovat nejen HTML, ale i jakékoli jiné textové soubory. Jakmile bude celé řešení zcela dokončeno a vyladěno, určitě ho popíšu a dám volně k dispozici.

Abych nezapoměl, všechny trvalé odkazy na jednotlivé příspěvky (staré z Bloggeru, i nové) samozřejmě fungují, takže se nemusíte bát na Sovu odkazovat. Nové archivní stránky jsou však členěny na dny, nikoli na týdny, jako tomu bylo dříve. Počet archivních stránek se tím sice zvětší, ale budou přehlednější.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 11. 02. 2003 2:11, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Bloxxy

Petr Staníček pozměnil strukturu a grafickou úpravu svých blogů. Zároveň začal využívat nový, vlastní systém na správu obsahu Bloxxy. Pokud se chystáte založit weblog a vyhovuje vám koncepce statických stránek generovaných dávkově pomocí PHP, vyzkoušejte.

Marek Prokop, 11. 02. 2003 2:11, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Pixyho barvy dobývají český Web

Weblog pro webmastery Sluníčko má stejné barevné ladění jako můj PPWizard Workshop. Není to tím, že by Marek Horák, který Sluníčko vydává, opisoval ode mne nebo já od něj, ale tím, že jsme oba použili vynikající Pixyho míchátko barev.

Poslyš, Pixy, jednu vadu ale tvoje míchátko má. Výchozí barvu jde nastavit jen v HSV, takže když ji mám danou v RGB, musím ji v jiném programu složitě převádět.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 11. 02. 2003 2:11, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Nejpopulárnější osobní weblog

V blogparádě osobních weblogů, kterou nedávno vyhlásil Lukáš Mižoch, zvítězil weblog Jen tak zlehka. Již několikrát jsem na něj slyšel chválu, takže na něm asi něco bude. Moc by mne zajímalo co, ale mám smůlu. Souvislý text psaný 9-10px písmem prostě nepřečtu.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

  • Karel, Jen tak zlehka: Tak jsem zmenil velikost pisma, aby byla stranka citelnejsi. Kritika me zasahla hluboko do srdce.

Marek Prokop, 11. 02. 2003 2:11, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další odkazy

V pátek jsme se s Martinem na Lupě pěkně sešli. Moje Hrozba ukrytá v Googlu je určena hlavně podnikatelům, na jejichž web přicházejí návštěvníci převážně z Googlu. Martin Kopta ve stejném vydání pokračuje ve svém seriálu o českých webech a v článku České stránky se (ne)roztahují se tentokrát věnuje šířkám stránek. Obě temata vyvolala přes víkend rozsáhlé diskuse, mnohdy zajímavější než samotné články.

Marek Prokop, 11. 02. 2003 2:11, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.