Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

07. 02. 2003

Reklama označená neoznačená

Zajímavé téma otevřel Adrian Holovaty v článku FOXNews.com advertising should be labeled in all browsers. Všiml si totiž toho, že ačkoli většina seriozních webů reklamu označuje, aby nebyla zaměnitelná s vlastním obsahem, toto označení často není viditelné ve všech prohlížečích, neboť je provedeno obrázkem bez alternativního textu. Tuto skutečnost demonstruje na stránkách FOXNews.com a přináší i názornou sejmutou obrazovku tohoto webu z mobilního telefonu.

Zajímá vás, jak se k označování reklamy, mimochodem v ČR povinnému, staví české weby? Jen tak namátkou jsem jich pár prošel a takto to dopadlo:

Web Reklama označena Označení textem
iDnes ano ano
České noviny ano/ne ano
iHned ne ne
Lidovky.cz ano ne
Novinky ano ne
Blesk ano ano
Seznam ne ne
Lupa ano/ne ano
Interval.cz ano ne

Když vezmeme v úvahu, že se většinou jedná o reklamní obrázky, které v textovém prohlížeči stejně nejsou vidět, není to tak špatné.

Marek Prokop, 07. 02. 2003 3:35, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Rychlé odkazy

Marek Prokop, 07. 02. 2003 4:51, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.