Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

05. 02. 2003

Nový formát weblogu

Pár dní teď budu experimentovat s novým formátem tohoto weblogu. Jak to bude vypadat, vidíte právě teď. Příspěvky za celý den zveřejňuji naráz, seřazené jak mne napadlo a nikoli chronologicky jak vznikaly. V závěrečném příspěvku je seznam nekomentovaných odkazů, které jsem během dne nashromáždil.

Uděláte mi radost, když mi za pár dní napíšete, jak vám nové uspořádání vyhovuje (nebo nevyhovuje).

Marek Prokop, 05. 02. 2003 3:51, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Neospamovaný ospamovanému nevěří

Dopisuji si s Dennisem Bareisem, autorem textového preprocessoru PPWizard. Email, který jsem mu poslal v neděli, se mi však vrátil zpátky. Odeslal jsem ho znovu a znovu se vrátil zpět. Teprve včera mi sám Dennis poslal vysvětlení. Měnil nastavení svého antispamového filtru a já jsem se omylem dostal do nesprávné škatulky.

Je možné, že podobně se moje emaily nedostanou ani k jiným lidem. Je jisté, že ke mně se nedostanou emaily z domén mcomp.cz, estudy.cz, comphaus.cz, ehodinky.cz, czechware.cz a mnoha dalších. Je možné, že za čas antispamové filtry pozřou všechny emaily se slovy „zdarma“, „levné“, „CD“, „PC“, „navštivte“. Je možné, že pak přestaneme email používat zcela, nebo jen v rámci uzavřených skupin prověřených odesilatelů.

U vědomí tohoto pesimistického výhledu mne mrzí, že značná část české veřejnosti spam bez odporu toleruje a někdy i obhajuje. Je to smutné, leč omluvitelné neznalostí a nezkušeností. Jen obtížně omluvitelné ale je, když člověk bez potřebných znalostí a zkušeností zahalí svou obhajobu spamu do rádoby odborného výkladu zákona o reklamě a svou pomýlenou argumentací relativizuje nezákonnost spamu u nás.

Marek Prokop, 05. 02. 2003 3:44, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Pixyho Bloxxy

Nejenom já jsem nespokojen s Bloggerem. Nespokojen je i Petr Staníček. Zatímco však já novou cestu skrze PPWizard teprve pomalu buduji, Petr už má první beta-verzi svého systému Bloxxy hotovou. Pokud se chystáte založit weblog a vyhovuje vám koncepce statických stránek generovaných dávkově pomocí PHP, vyzkoušejte.

Marek Prokop, 05. 02. 2003 3:42, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Valentýnky od T-Mobile

Asi tomu neuvěříte, dokud to neuvidíte na vlastní oči. Nový valentýnský web T-Mobile je psán v XHTML Strict v kombinaci s CSS pro layout (bez tabulek) a kódu lze vytknout jen trochu nadměrné užívání prvků <div> (např. místo <ul><li>) a dvě zbytečné a prakticky neškodné syntaktické chyby. I vizuální design se nese v duchu respektu k médiu i k uživatelům. Člověk pak rád zamhouří oko nad nedostatky obsahovými. (Odkaz poslal Jirka Lahvička, 17.cz.)

Marek Prokop, 05. 02. 2003 3:40, Trvalý odkaz, Pošli komentář

V rychlosti

Marek Prokop, 05. 02. 2003 3:37, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.