Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

04. 02. 2003

Nejsem novinář!

Eziny, webziny a weblogy nám už i v naší malé, české kotlině začínají bourat vžitý a donedávna celkem jasný pojem novinář. Před čtrnácti dny Marek Šalanda uvažoval na tím, zda je novinářská etika internetu cizí a dokonce se o to se mnou v diskusi pohádal. Před týdnem byl v jiné diskusi, tentokrát na Lupě, Martin Kopta osočen, že nerespektuje novinářskou etiku a nedávno mi v emailu napsal ředitel jedné významné české internetové firmy, které jsem svým výrokem šlápl na kuří oko, že ho to ode mne mrzí a že jsem přeci novinář, takže to určitě chápu.

Do toho přichází jiný ředitel, jiné významné české internetové firmy a ptá se Medvídka Pů: ty seš nějakej novinář? A jaký máš noviny? (Zdroj: Pooh.cz: Proč nejel Adrenalin Computer Pressu?, 31. 1. 03). Medvídek Pů asi nemá noviny a novinář tedy zřejmě opravdu nebude. Je jen blogger a vedoucí projektu, v porovnání s novinářem méně než nic.

Abych předešel podobným nedorozuměním, slavnostně na tomto místě prohlašuji, že ani já nejsem novinář, dokonce ani ten internetový ne, novinářská etika je mi cizí, nikam mne nemusíte pouštět zadarmo a na žádné otázky mi nemusíte odpovídat. Zároveň jsem ale tolerantní člověk, takže pánům ředitelům prominu, budou-li, nebo naopak nebudou-li, mne pokládat za novináře podle toho, jak se jim to zrovna bude hodit.

Já si zase, na oplátku, budu psát tak, jak se to bude hodit mně.

Marek Prokop, 04. 02. 2003 5:05, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Vyhledávání v Navrcholu není ideální

Když jsem nedávno odkazoval na žebříčky českých blogů ve službách Navrcholu a Toplist, uniklo mi, že vyhledávání v Navrcholu nefunguje zcela dokonale. Jiří Bureš (conBLOG) si toho ale všiml:

Při hledání Navrcholu pravděpodobně spojuje slova z titulků a samotných popisů. Takže po zadání zmíněného blog dostanete mj. i …Diablo | Gameserver… (znak | nahrazuje konec řádku) apod.

Mimochodem, když už jsme u vyhledávání, neunikl vám v páteční Lupě další z řady článků, ve kterých Martin Kopta hodnotí jednotlivé konkrétní aspekty řady českých webů? Tentokrát šlo o to, jak české weby řeší pole pro vyhledávání a Martin v něm nezapřel pilného studenta Nielsena, Kruga a dalších slavných použitelnostozpytců.

Marek Prokop, 04. 02. 2003 5:03, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.