Přeskoč navigaci

Weblog pro webmastery a webdesignéry

30.8.02

Jak se vyhledává?

(Děti, jsem doma!)

Ač to obvykle nedělám, musím přiznat, že mě dnes zaujal Hlavenkův článek na Živě. Nese název Kdo hledá v Síti a tlumočí výsledky výzkumu chování amerických uživatelů Internetu ve vztahu k vyhledavačům. Jenom, abych vás navnadil, prozradím, že denně vyhledavač použije 29 % Američanů (15 % vyhledavače nepoužívá vůbec) a průměrná doba strávená vyhledáváním je kolem půl hodiny denně. Zdá se mi, že se nic moc nezměnilo.

Pokud vás téma o vyhledavačích zaujalo, mrkněte na nějaké Markovy články nebo moje texty o vyhledavačíchLupy (většina pochází z loňska). -mrk-

Vložil Martin Kopta v 05:12. Trvalý odkaz

Jefrey Zeldman propaguje tabulkový layout

Zdá se, že otec CSS layoutu, Jefrey Zeldman, má již plné zuby chyb v  prohlížečích a začíná nostalgicky vzpomínat na tabulky. Čeká nás tedy návrat k tabulkovým layoutům. Ale kdepak, jenom stále platí to, že každý projekt chce své a že i v tabulkovém layoutu lze masivně využívat výhod CSS a plně respektovat webové standardy. Pro příklad ostatně nemusíme chodit daleko.

Vložil Marek Prokop v 01:50. Trvalý odkaz

28.8.02

Keep it Simple

Osobní vývoj webdesignéra často směřuje od složitých kreací ke křišťálově čisté jednoduchosti. I World Wide Web jako celek takto postupně zraje ke své dospělosti. Samoúčelná hejblátka postupně vyklízejí místo pragmatickému designu ve službách účelu. Tento trend reflektuje Peter-Paul Koch, který otevřel v Digital Web Magazinu nový sloupek jednoduše nazvaný Keep it Simple (udělej to jednoduše).

Vložil Marek Prokop v 12:04. Trvalý odkaz

27.8.02

Pixyho nový sešit (pardon, home page)

Petr „Pixy“ Staníček, známý český mistr kaskádových stylů (CSS) a klientského skriptování, už nemá na dveřích svého virtuálního domova magický zámek. Nyní stačí otevřít sešit. Po webu Bena Henicka je to další pěkný příklad dynamicky stránkované prezentace.

Vložil Marek Prokop v 12:02. Trvalý odkaz

DHTML stránkování podruhé

Ani ne den poté, co jsem odkazoval na jeho stránky, se mi ozval Ben Henick s tím, že sice umí rusky, polsky a začíná s bulharštinou, ale s češtinou je na tom hůř, takže neví, co o něm vlastně píšu. Slovo dalo slovo a Ben poslal i přímý odkaz na formátovanou verzi skriptu, který stránkování zajišťuje.

Kdybyste náhodou byli zvědaví (jako jsem byl já), jak Ben přišel na to, že na něj odkazuje Sova v síti, je to jednoduché. Nalezl to v logu svého serveru. Inu je vidět, že klikáte opravdu pilně :-)

Vložil Marek Prokop v 00:36. Trvalý odkaz

26.8.02

Problém s uvozovkami v (X)HTML

květnu jsem zde poukazoval na to, že správně citovat v HTML není nic snadného a odkazoval jsem na článek Marka Pilgrima. Nyní si můžete problém s uvozovkami osvěžit v češtině díky Martinu SnížkoviIntervalu.cz. Dnešní první díl článku popisuje řešení pomocí kaskádových stylů, které používáme i zde v Sově a které funguje v Mozille a Opeře. Do druhého dílu autor slibuje řešení i pro Internet Explorer, tedy pravděpodobně vkládání uvozovek JavaScriptem, ale nechme se raději překvapit.

Vložil Marek Prokop v 00:49. Trvalý odkaz

25.8.02

DHTML stránkování

Ben Henick je správcem stránek WaSP, editorem magazínu Digital Web a autorem mnoha článků pro mj. A List ApartEvolt. Náhodou jsem dnes zabloudil na jeho 'blog a kromě zajímavého obsahu jsem zde nalezl i originální způsob stránkování a navigace.

Vložil Marek Prokop v 23:42. Trvalý odkaz

Přečtěte si příspěvky za posledních sedm dní, nebo starší. Chcete-li se odkazovat na konkrétní příspěvek, použijte trvalý odkaz pod ním.

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.