Přeskoč navigaci

Weblog pro webmastery a webdesignéry

27.4.02

Flash MX a přístupnost

Poslední dvojčíslo A List Apart si bere na mušku Flash MX z pohledu standardů přístupnosti stránek.

Vložil Marek Prokop v 00:11. Trvalý odkaz

25.4.02

Rozhovor s Vincentem Flandersem

Vincent Flanders, autor slavného webu Web Pages That Suck a dvou knih, je spolu s Jacobem Nielsenem pravděpodobně nejznámějším odborníkem na použitelnost (usability) webových stránek. Vynikající rozhovor s ním přináší SitePoint a Georgina Laidlaw.

Proč na většinu komerčních webů nepatří Flash, jak i zdánlivě zanedbatelná chyba v použitelnosti může stát webový obchod desítky tisíc dolarů denně a že „webdesign není o umění, ale o vydělávání peněz“ — to jsou jen některé z odpovědí, kvůli kterým si stojí za to rozhovor přečíst.

Vložil Marek Prokop v 00:52. Trvalý odkaz

24.4.02

Interval.cz se začíná převlékat

Dlouho slibovaný a napjatě očekávaný nový design webzinu Interval.cz přichází, i když zatím jen na stránkách diskusní sekce. S hodnocením si počkáme, až se rozšíří na celý server.

Vložil Marek Prokop v 22:55. Trvalý odkaz

Meta tagy snadno a rychle

Nevíte si rady, jak zapsat do stránky správné meta tagy? Zkuste MetaCreator, původní český online generátor meta tagů. Umí toho opravdu hodně a má i velmi podrobnou nápovědu.

Vložil Marek Prokop v 00:55. Trvalý odkaz

22.4.02

První český PPC vyhledavač

QWER.CZ se jmenuje první český vyhledavač, ve kterém majitelé webů platí za proklik na své stránky podle toho, jak vysoko ve výsledcích hledání je jejich odkaz umístěn. Až dosud byl tento princip (tzv. pay-per-click) používán pouze v zahraničí, např. u známého vyhledavače Overture (dříve GoTo.com).

Pokud si QWER najde dost zákazníků a hlavně uživatelů, poznáme konečně cenu klíčových slov na českém internetu. Z odkazů, které jsou zatím v databázi, se moc odhadnout nedá: „mobil“ 0,03 Kč, „webdesign“ 0,50 Kč, „letenky“ 0.01 Kč, „dovolená“ 0,10 Kč, „harry potter“ 0,01 Kč, ...

Vložil Marek Prokop v 23:55. Trvalý odkaz

21.4.02

Novinky v Sově v síti

K dispozici je HTML verze článku z čísla 2/5 Proc (ne)otevírat odkazy do nového okna. Aktualizovány byly články Jak přejít na XHTML a Používáte správný typ HTML dokumentu, ve kterých byly chybně uvedeny deklarace typů dokumentů.

Za upozornění, že deklarace typů dokumentů musí obsahovat absolutní cestu k DTD, děkujeme Jiřímu Koskovi. Čtenářům též doporučujeme související článek Jefreye Zeldmana Fixing Your Site With the Right DOCTYPE v posledním vydání A List Apart.

Vložil Marek Prokop v 16:07. Trvalý odkaz

Přečtěte si příspěvky za posledních sedm dní, nebo starší. Chcete-li se odkazovat na konkrétní příspěvek, použijte trvalý odkaz pod ním.

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.