Přeskoč navigaci

Weblog pro webmastery a webdesignéry

12.4.02

DOCTYPE a chování prohlížečů

Moderní prohlížeče se v závislosti na deklaraci typu dokumentu (DOCTYPE) umístěné před značkou <html> rozhodují, zda se budou chovat standardně (tzv. strict mode), nebo zpětnokompatibilně (tzv. quirks mode). Eric Meyer sestavil přehlednou tabulku, ukazující kdy se který režim použije.

Pokud je pro vás problematika DOCTYPE a jeho vlivu na chování prohlížečů nová, začněte např. článkem Matthiase Gutfeldta Doctype switching and standards compliance: An overview.

Vložil Marek Prokop v 02:17. Trvalý odkaz

11.4.02

glish.com v nové úpravě

Eric Costello dnes dokončil redesign glish.com, proslulého zdroje inspirace všech milovníků CSS. Mezi pozoruhodné vlastnosti nových stránek patří šikovné udělátko pro změnu druhu a velikosti písma a perfektní degradace třísloupcového layoutu v NN4 (zkuste si sami).

Vložil Marek Prokop v 22:36. Trvalý odkaz

10.4.02

Webdesign a přístupnost

„Dobrý webdesign znamená přístupný webdesign“ říká Anitra Pavka v článku Accessible By Design z posledního čísla Digital Web Magazine.

Vložil Marek Prokop v 18:20. Trvalý odkaz

8.4.02

Menu a la Windows pomocí CSS

Chcete mít na stránkách menu, které jako by z oka vypadlo tomu z Windows? Návod jak to udělat jen čistým HTML a CSS naleznete v článku Josefa Maška Menu a toolbar pomocí CSS na serveru PC Svět.

Vložil Marek Prokop v 03:57. Trvalý odkaz

7.4.02

CSS do vaší knihovničky

Nakladatelství Mobil Media, a.s. nedávno vydalo knížku Miroslava Kučery CSS — úvod do kaskádových stylů. Měl jsem možnost si ještě před vydáním přečíst rukopis a mohu knížku dporučit každému, kdo se styly začíná, či potřebuje k ruce referenční přehled vlastností CSS1, ilustrovaných navíc desítkami praktických příkladů.

Vložil Marek Prokop v 01:24. Trvalý odkaz

Přečtěte si příspěvky za posledních sedm dní, nebo starší. Chcete-li se odkazovat na konkrétní příspěvek, použijte trvalý odkaz pod ním.

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.