Přeskoč navigaci

Weblog pro webmastery a webdesignéry

6.4.02

Webdesign v boji proti rakovině

Jeden z největších a nejlepších serverů věnovaných použitelnosti, Usability.gov, bezesporu patří do povinné četby každého webdesignéra. Málokdo však ví, proč tyto stránky vlastně vznikly a proč patří zrovna americkému Národnímu institutu pro rakovinu. Vysvětluje to velmi poučný příběh o významu použitelnosti od Sanjay Koyani na Boxes and Arrows.

Vložil Marek Prokop v 12:14. Trvalý odkaz

Vykouslé boxy v CSS

Vykouslé boxy Erica Meyera, které zatím fungovaly jen v Opeře a Mozille, už lze bez nebezpečí používat i v IE5+/Win. Stalo se tak včera společným úsilím několika členů skvělé konference o CSS. Čeká nás po kulatých rozích módní vlna zubatých rámečků?

Vložil Marek Prokop v 02:13. Trvalý odkaz

5.4.02

DHTML pro každého

Na serveru WebTip.cz dnes startuje seriál DHTML pro každého od tvůrce nedávno odkazované magické stránky Petra Staníčka. Vzhledem k autorově renomé v této oblasti se máme se na co těšit.

Vložil Marek Prokop v 03:32. Trvalý odkaz

4.4.02

Přístupnost se vyplatí

Přístupný web není jen projevem ohleduplnosti k hendikepovaným návštěvníkům. Může být i výsledkem pragmatické obchodní kalkulace. Nevěříte? Web Accessibility Initiative nabízí přesvědčivý výčet výhod přístupného designu.

Vložil Marek Prokop v 00:10. Trvalý odkaz

3.4.02

RRTV vyzývá k regulaci internetu

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zařadila do své výroční zprávy za rok 2001 kapitolu o internetu a jeho regulaci, jejímž mottem je „závažný problém nežádoucích obsahů“. Zprávu glosuje Martin Kopta na Živě, kde vás čeká i bouřlivá, i když místy již nudná diskuse.

V souvislosti s tématem si musím postesknout, kdy už konečně dojde i k regulaci „nežádoucích obsahů“ a technických řešení webů samotné státní správy.

Vložil Marek Prokop v 13:26. Trvalý odkaz

2.4.02

Interval.cz - Logické strukturování HTML dokumentu

Neuškodí si občas připomenout, že HTML je jazykem určeným pro popis struktury hypertextového dokumentu, nikoli jazykem prezentačním. Přesně to (a jenom to) činí Martin Snížek ve svém dnešním článku na Intervalu.

Jak bývá u článků tohoto typu zvykem, dá se očekávat bouřlivá diskuse a další boj obhájců standardů s pragmatiky.

Vložil Marek Prokop v 00:55. Trvalý odkaz

1.4.02

Pixy home

Magie DHTML na vás dýchne z nových osobních stránek Petra Staníčka (aka pixy), známého mistra CSS a DOM. Vstup jen s IE5+, nebo Mozillou. (Aktualizováno 27.8.2002: změna URL odkazu.)

Vložil Marek Prokop v 00:30. Trvalý odkaz

31.3.02

Přes 200 odkazů na téma CSS

Právě jsem objevil jedinečnou, pečlivě utříděnou sbírku odkazů na téma CSS na serveru University of Minnesota Duluth. Kdybych tak o ní věděl dříve... Kromě CSS naleznete na tomtéž server i další, stejně pečlivě zpracovaná témata: přístupnost, navigace, JavaScript a další.

Vložil Marek Prokop v 22:29. Trvalý odkaz

Design je pro uživatele

Při návrhu webové aplikace myslete na skutečné uživatele; co se líbí vám, není důležité. To je poselství článku Taking the "you" out of user: My experience using personas na Boxes and Arrows.

Vložil Marek Prokop v 00:38. Trvalý odkaz

Přečtěte si příspěvky za posledních sedm dní, nebo starší. Chcete-li se odkazovat na konkrétní příspěvek, použijte trvalý odkaz pod ním.

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.