Přeskoč navigaci

Weblog pro webmastery a webdesignéry

30.3.02

IE 6 má 30%

IE 6 získal pres 30% globálního trhu prohlížecu. Alespon to uvádí statistická zpráva StatMarketu. Podíváme-li se ke konkurenci, na breznovou statistiku TheCounter.com, nalezneme podobný údaj: IE 6.x je zde s 29% druhý za IE 5.x s 57%. Tretí místo zaujímá Netscape 4.x (4%) následovaný IE 4.x (3%).

Vložil Marek Prokop v 23:59. Trvalý odkaz

Knihovna funkcí pro DOM

Tvoříte stránky pro DOM kompatibilní prohlížeče a chcete je oživit dynamickými prvky? Zkuste DomAPI, DHTML knihovnu volně šiřitelnou podle GNU Public Library License.

Vložil Marek Prokop v 02:13. Trvalý odkaz

Nový statistický systém na českém internetu

Po nedávném a neslavném konci projektu MyTrix se na českém internetu objevil nový statistický systém obSERVER. Autoři se zřejmě MyTrixem inspirovali a jeho chyby dokázali nejenom věrně reprodukovat, ale dokonce ještě rozšířit — systém není dokončen, chybí vzory výstupních reportů, kalkulace cen je nepřehledná, smluvní podmínky problematické.

Kapitola sama o sobě jsou webové stránky obSERVERu. Kdyby se na českém internetu pořádala soutěž o nejhorší stylistiku textů a největší počet gramatických chyb, měly by slušnou šanci na velmi dobré umístění. I to je důvod, proč si zatím obSEREVER moji důvěru nezískal.

Faktem ovšem zůstává, že podobná služba na našem internetu bolestně chybí. Proto doufám, že se jedná jen o dětské nemoci, kterých se obSERVER brzy zbaví.

Vložil Marek Prokop v 01:24. Trvalý odkaz

ICQ pagger pro vaše stránky

Jak vytvořit vlastní ICQ pager ve webové stránce radí Pavel Růžička na Intervalu.cz.

Vložil Marek Prokop v 00:40. Trvalý odkaz

Nezapomínejte na tisk

Návod na ideální tiskovou verzi webové stránky přináší NUblog v článku A better printable page.

Vložil Marek Prokop v 00:25. Trvalý odkaz

Uživatelé nečtou! Nebo snad ano?

Známý tvůrce a teoretik internetových komunit Derek Powazek boří jeden rozšířený mýtus o internetu v eseji Killing the biggest myth of web design.

Vložil Marek Prokop v 00:16. Trvalý odkaz

29.3.02

Kaskádové rolečky

Popularita kaskádových rolečků (CSS Rollovers) neustále stoupá. Andy King v článku Pure CSS2 Rollovers na WebReference.com spojil několik zdrojů a příkladů do tří variant řešení kompatibilních ve všech běžných prohlížečích.

Vložil Marek Prokop v 23:55. Trvalý odkaz

Převodník českých znaků na Unicode

Tento weblog je spravován systémem Blogger, o kterém určitě brzy napíšu podrobnější článek. Konfigurace proběhla dobře, vše fungovalo skvěle ... až do chvíle, kdy jsem použil šablonu s českou diakritikou. Ať jsou zkoušel jakékoli kódovnání, vždy byla diakritika správně buď v šabloně, nebo v příspěvcích. Nikdy ne v obojím současně.

Nakonec se problém vyřešil díky diskusnímu fóru Bloggeru a díky praktickému online převodníku českých znaků na Unicode od Stanislava Pechy.

Vložil Marek Prokop v 20:19. Trvalý odkaz

Začínáme...

Weblog Sovy v síti startuje. Co zde najdete? Nechte se překvapit, i když vzhledem k zaměření Sovy v síti to asi žádné velké překvapení nebude. Odkazy na články o webdesignu, odkazy na zajímavé weby, sem tam kratičká úvaha, poznámka, nápad.

Vložil Marek Prokop v 03:04. Trvalý odkaz

Přečtěte si příspěvky za posledních sedm dní, nebo starší. Chcete-li se odkazovat na konkrétní příspěvek, použijte trvalý odkaz pod ním.

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.