Sova jede na Textpattern

Pokud se vám zdálo, že Sova v síti umřela, mýlili jste se. Zatímco se navenek nic nedělo, pod kapotou se odehrávaly zásadní změny. Až dosud generoval všechny stránky PPWizard, nyní jeho práci převezme Textpattern.

Přechod na nový systém pro správu obsahu byl sice technicky triviální, předcházela mu však dlouhá rozhodovací krize, co a jak nejlépe změnit. Nakonec jsem se rozhodl, že toho alespoň pro začátek změním co nejméně, navenek vlastně skoro nic.

Všechny původní stránky by měly být dostupné na původních adresách, i když se fyzicky přestěhovaly někam jinam. O to se stará mod_rewrite. URL nových stránek budou vypadat trochu jinak, ale to vás asi netrápí.

Vše ostatní budu měnit postupně a jistě přitom napáchám hromady chyb. Zpočátku jich může být dost, protože Textpattern je sice fajn, ale některé věci dělá trochu divně. A já se ho navíc teprve učím. Zatím mne nejvíc trápí jeho poněkud volné nákládání s URL generující kvanta duplicitního obsahu. Na druhou stranu je to ale systém velmi otevřený a věřím, že půjde snadno upravovat.

, 23. 01. 2005 12:06, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Môžete spomenúť prečoto celé?

  Piki · 6892 days ago · #

 2. Textpattern jsem objevil, když jsem pro Dog Eat Blog hledal blogovací systém vhodný pro autory neznající HTML. Pak jsem zjistil, že Textpattern umí i víc než jen weblogy a nasadil jsem ho na Vyhledávače.info. Tam se osvědčil a začal se mi líbit čím dál víc.

  Původní řešení v PPWizardu také nebylo špatné, ale mělo řadu nevýhod, které narůstaly s množstvím obsahu a frekvencí aktualizace. PPWizard je skvělý pro statické weby, ale pro weblog nebo zpravodajský server se moc nehodí.

  Marek Prokop · 6892 days ago · #

 3. Nebolo by lepsie pockat na verziu 1.0, ktora ma vyjst v najblizsich dnoch?

  — Jaro · 6892 days ago · #

 4. Na verzi 1.0 jsem čekal skoro měsíc zbytečně.

  Marek Prokop · 6892 days ago · #

 5. Je to sice pekne, ze mate novy system, ale musi hadzat do rss clanok vzdy, ked k nemu pribudne komentar? mne by tam stacil raz.

  — futro · 6892 days ago · #

 6. Pekne, ale RSS by to chtelo opravdu poladit :)

  — Petr · 6892 days ago · #

 7. RSS už by mělo být OK. Díky za upozornění.

  Marek Prokop · 6892 days ago · #

 8. uz vyzera ok aj u mna. nie je za co.

  — futro · 6892 days ago · #

 9. Mně se naopak to RSS s komentáři líbilo. Je k dispozici tedy alespoň samostatný RSS kanál pro komentáře?

  Petr Weida · 6891 days ago · #

 10. Petře, bohužel zatím Textpattern RSS s komentáři neumí, resp. já to z něj neumím dostat.

  Marek Prokop · 6891 days ago · #

 11. Dělám pokusy s Textpattern. Možná pro oči nevidím, ale nikde jsem tam nenašel možnost hodit na stránku odkaz na všechny archivy, tedy seznam po jednotlivých měsících, jako to máte na Sově. Pletu se, nebo tam tato možnost není?

  — elka · 6873 days ago · #

 12. Elko, Textpattern sám od sebe měsíční archivy nemá. Existuje na to plugin, který jsem ještě nezkoušel. Měsíční archivy zde na Sově pocházejí ještě ze starého systému.

  Marek Prokop · 6873 days ago · #

 13. Našel jsem a vyzkoušel ho, ale výsledek mě zatím příliš nenadchl, viz http://elka.cz/edenik2/

  — elka · 6873 days ago · #

 14. Na stránkách se mi neustále hlásí JavaScriptová chyba. Zkoumal jsem to a zjistil jsem příčinu v tom, že soubor /master.js je uložen v jiném kódování (windows-1250), než blog (utf-8) a není to uvedeno v hlavičce.

  dgx · 6682 days ago · #

Commenting is closed for this article.