Celosvětově nejsdílenější české stránky

Už několikrát jsem přemýšlel, která stránka českých autorů je ve světě nejpopulárnější. Nakonec jsem se zeptal na Twitteru a Facebooku na tipy, použil funkci Martina Hassmana a nástroj Shared Count a mám zde výsledky.

Na Facebooku vyhrály české antiviry. Mezi úvodní stránku Avastu, který byl sdílen, lajkován a komentován víc než 154tisíckrát, a stránku free.avg.com (přes 31 tisíc) se vmáčkly jen (viz aktualizace na konci) mapy.cz se 74 tisíci sdíleními, lajky a komentáři. Na geekovsky orientovaném Delicious ale jasně zvítězilo míchátko barev Petra Staníčka s téměř 31 tisíci záložek. Druhý opět Avast, třetí opět AVG.

Celý žebříček ukazuje tato tabulka, do které jsem pro srovnání zařadil i úvodní stránku Seznamu, byť není určena mezinárodnímu publiku:

Poznámky pro vykladače a kritiky

Je jasné, že zvolená metoda a výběr stránek nejsou dokonalé. Při interpretaci výsledků proto prosím berte v úvahu následující:

 • S výjimkou referenční home page Seznamu jsem zařazoval jen stránky schopné oslovit mezinárodní publikum. Ani tak ale nelze vyloučit, že podstatnou část či dokonce většinu sdílení mají na svědomí Češi.
 • Metoda měří jednotlivé stránky (URL), nikoli celé weby, projekty či firmy. S výjimkou AVG, které má na první pohled dvě hodně populární stránky, jsem zkoumal vždy jen stránku úvodní. Pokud má některý z webů na úvodní stránce neošetřený duplicitiní obsah, mohlo to výsledky zkreslit.
 • Chápu, že Facebook, Twitter, Delicious apod. nemusí dostatečně odrážet skutečnou popularitu, oblibu a vlastně ani míru sdílení stránek. Označení “nejsdílenější” mi sice přišlo relativně věrné, přesto ho raději berte s rezervou.

Najdete-li další stránky, které by na Facebooku, Twitteru nebo v Delicious aspirovaly na umístění v první desítce, pošlete mi je prosím. Rád je do žebříčku doplním.

Aktualizace

, 16. 07. 2011 16:20, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. TotalFinder by se v tuto chvili do prvni desitky taky vlezl:
  http://totalfinder.binaryage.com

  Mimochodem vsimli jste si, ze v patek like tlacitko zmenilo algoritmus vypoctu cisla? Zobrazovalo mi to driv neco prese 5000 lajku. Dnes je to jen zhruba 3300 a taky mi z iframu zmizely administratorske linky na insights.

  Museli podle me neco zmenit, ja na kod ve strance nesahal. Mozna me penalizuji za vlozeni tlacitka Google plus ;)))

  Antonin Hildebrand · 4338 days ago · #

 2. [1] Tondo, přidal jsem ho, díky.

  Marek Prokop · 4338 days ago · #

 3. Myslím, že zo Slovenska by to asi vyhrala firma ESET.

  Marek · 4338 days ago · #

 4. Co český vaporware Noteslate? http://www.noteslate.com/

  Lubomír Hauerland · 4329 days ago · #

Commenting is closed for this article.