Označujte reklamu, vzkazuje Microsoft vyhledávačům

Asi budete znát Microsoft — takovou tu namyšlenou firmu, co ji nemá nikdo rád, a která nedávno vyhlásila válku Googlu na poli internetového vyhledávání. Nuže poslyšte, co řekl v sobotu hlavní šéf informačních služeb microsoftího portálu a vyhledávače MSN Mark Kroese na konferenci Cyberposium:

Google byl první, kdo vnesl jasno do reklamy. My jsme dříve výsledky vyhledávání nerozlišovali (od reklamy), ale od té doby, kdy jsme s tím před rokem a půl začali, je reakce uživatelů i inzerentů grandiózní. Google dokázal, že je-li v tom jasno, lidé zareagují.

Před týdnem jsem tu popichoval české portály a ptal se, zda kvůli neoznačované reklamě přijdou o uživatele. Teď jim něco velmi podobného vzkazuje sám velký Microsoft. Co myslíte, kolik takových vzkazů ještě budou potřebovat?

, 1. 02. 2005 01:48, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

  1. Takovýchto vzkazů budou bohužel potřebovat ještě hodně moc. Bohužel. A navíc ani nepřijdou o uživatele nebo jen o velmi malé množství uživatelů.

    meky · 6321 days ago · #

  2. Takový vzkaz bych doporučil nejen vyhledávačům!, ale i všem webmasterům jednojakdůležitých webů. Když někdo za peníze umístí reklamu bez označení či jí uvede slovy “doporučujeme” atd., tak to je přinejmenším záludné vůči návštěvníkům a nebál bych se říct sprosté a stejně jim to nikdo nevěří. Obecně tedy platí díkybohu i a internetu, že upřímnost se počítá a lidé jí ocení důvěrou.

    — Robie · 6319 days ago · #

Commenting is closed for this article.