Jak se dělá black-hat SEO

Protože jsem se včera bil za white-hat SEO, dnes přidám pro zpestření trochu toho černokloboučnictví. Byl bych totiž nerad, kdyby vznikl mylný dojem, že black-hat SEO nefunguje a nemá smysl se jím zabývat. Funguje a má smysl se jím zabývat.

Jde jen o to, že pro většinu případů není příliš vhodné, jeho účinky jsou zpravidla krátkodobé a pokročilejší vyhledavače (rozumějte Google) ho docela úspěšně potírají, takže se s ním běžní uživatelé setkávají jen výjimečně.

Trochu horší je ovšem situace v Seznamu. Ten zatím proti black-hat SEO příliš účinné zbraně nemá. Snad můj článek přispěje k tomu, aby je rychle a systémově začal hledat.

Více ale již samotný článek Black hat SEO a metoda dorway stránek ve Vyhledavačích.info.

, 15. 12. 2008 18:08, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Mám opačné zkušenosti..
  Seznam sice neumí automaticky rozpoznávat většinu BH praktik, ale zato celkem pružně reaguje na spam reporty, což se o Google rozhodně říct nedá!
  Důvod?
  -Kapacitní nedostatky řešit jednotlivé reporty manuálně?
  -Zapracování rozpoznávacích technik do algoritmu, aby při dalším indexování byl spam automaticky rozpoznán a penalizován?
  -Nebo snad dokonce v jednotlivých případech typu MFM (Made For Money) je rád za využívání reklamního systému AdSense z kterého profituje? Jinak si nedovedu představit co pořád dělají stránky typu 100plus.cz v indexu vyhledávače.

  — Martin Vlčko · 5671 days ago · #

 2. Seznam sice zatim opravdu “pružně reaguje na spam reporty”, ale dle meho nazoru se jedna o cestu do pekel.

  Tak jak budou black-hat stranky na ceskem internetu pribyvat, tak se jednou zakonite zahlti kapacita lidi, kteri ty stranky manualne blokuji. A posledni upravy seznamackeho robota k rozvoji black-hat SEO nepochybne prispeji :-( Jenom doufam ze si to programatori fulltextu uvedomuji a pilne pracuji na nove verzi.

  Tonyk · 5671 days ago · #

 3. Článek jsem ještě nečetl, ale to dorway mi málem vypíchlo oči. Správně se píše Doorway Pages (s dvěma “o”).

  tybi · 5671 days ago · #

 4. [3] Děkuji za upozornění, opraveno.

  Marek Prokop · 5671 days ago · #

 5. Marku, ja uz te delsi dobu pozoruju. A bedlive davam bacha, kdy nekam, kamkoliv napises neco, s cim bych mohl projevit aspon mikroskopicky nesouhlas. Marne.

  Ale ja su trpelivy :-)

  Roj · 5670 days ago · #

 6. [5] Roji, děkuji, absence tvého, byť mikroskopického nesouhlasu mne velmi těší. Jsem si vědom, že stále čekáš, a doufám, že důvěru v mne vloženou (ne)zklamu.

  Marek Prokop · 5670 days ago · #

Commenting is closed for this article.