10 let s Googlem

Pokud jste podobní nadšenci do Googlu jako já, musím se s vámi podělit o svůj včerejší objev -- časovou osu historie Googlu od roku 1995 do současnosti. Vydržel jsem ji studovat přes hodinu a při té příležitosti jsem si snažil vybavit, jak jsem se ke Googlu dostal já. Jenže paměť už mi moc neslouží, takže jsem se musel prohrabovat archivy na internetu i na mém disku.

Zdá se, že v článku jsem poprvé slovo Google použil ještě v e-mailové Sově v síti 26. 3. 2001 (pozor je to jen plain text v kódování Windows-1250). V blogu Sovy v síti se Google zřejmě poprvé objevil až 2. 6. 2002, a to jen jako odkaz na můj článek Jak se bombarduje Googlem na Lupě. Už 20. 8. 2001 ale vyšel můj první článek o SEO na Intervalu (fuj, pěkné blbosti jsem to tehdy psal).

Kdy jsem poprvé Google poznal, se mi zjistit nepodařilo. Muselo to být nejpozději v roce 1999, protože z té doby mám vůbec první písemnost, ve které jsem slovo Google použil. Byla to faktura pro mého tehdejšího zákazníka z USA. No nic, zamačkávám nostalgickou slzu v oku a zpátky do práce.

, 12. 12. 2008 14:10, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Po přečtení příspěvku mám 2 podobné postřehy jako ty Marku. Taky netuším, jak jsem na Google přišel (ostatně podobné to mám i s lidmi :) Taky většinou nevím, kdy jsem na koho “narazil”.)

  Na blogu jsem Googlu věnoval hned třetí příspěvek

  http://kryl.info/clanek/3-vyhledavani-googlem-na-vlastni-strance

  A co se týká těch “blbostí”, taky jsem jich v minulosti dost napsal – ještě před blogem jsem totiž “newsoval” a to teprve bylo… :)

  Milan Kryl · 5674 days ago · #

 2. Díky za komentář, Milane. Tvůj blog byl vlastně asi první český “Google blog” — skoro o ničem jiném jsi nepsal :-)

  Marek Prokop · 5674 days ago · #

 3. První setkání s Google? V době spuštění vyhledávače mi bylo čtrnáct let a neuměl jsem počítač ani zapnout. Jako student ZŠ jsem sice znal Internet od známého z vysoké školy, ale připojení jsem neměl. První větší přístup k Internetu jsem získal až na střední škole (rok 1998).

  Jejich Gmail používám od 12. 2. 2004. Tehdy byl ještě na pozvánky. Jedna z prvních zmínek na mém blogu je zde: http://brouzdej.cz/blogy/radimh/1356.html (týkala se zpřístupnění Google AdSense pro náš trh, rok 2004).

  Úplně první zmínku o Google v mém bývalém deníčku na Pooh.cz jsem objevil s datem 25. 1. 2003. Je to neodborný článek s názvem “Hledal jsem dívku, která by mi byla vším…” a líčím v něm, jak jsem využil Google pro hledání slova “kamarádka”.

  První zmínka v mých článcích byla zřejmě v seriálu “Úspěšný web za 10 měsíců” pro Score. Opět v roce 2004.

  Zcela určitě jsem používal informace o vyhledávači Google v analýzách pro české vydavatelství IDG (rok 2002 – 2003).

  Radim Hasalík · 5674 days ago · #

 4. Náhodou ještě v začátcích jsem se na blogu věnoval hodně linkování užitečných stránek pro webdesignery. Tipy na tvorbu kaskádových stylů, layouty, firefox, feeddemon a trochu i programování.

  Nicméně jsem se postupně dostal k tomu, že jsem v ČR psal jen o Google produktech a to víceméně do té doby, než tu o tom začali psát lidi z Google. A ještě před tím než začali, tak patřili mezi mé pravidelné čtenáře (aspoň těch pár Čechů, co tam tehdy pracovalo) :)

  Milan Kryl · 5674 days ago · #

Commenting is closed for this article.