Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

CSS Kaskádové styly pro webdesignéry

Kniha CSS Kaskádové styly pro webdesignéry

Bez kaskádových stylů (CSS) si už dnes moderní web nelze představit. Tvorba webových stránek má jasný trend. Dobře strukturovaný, jednoduchý a přehledný HTML kód nese to nejdůležitější – obsah. O vzhled stránek, se starají kaskádové styly. Výsledkem jsou validní, na správu nenáročné stránky, jejichž obsah se rychle načítá a správně zobrazuje v jakémkoli prohlížeči.

Zní to jednoduše a jednoduché to opravdu je, pokud kaskádové styly znáte tak jako já. Když jsem ale ke knize CSS Kaskádové styly pro webdesignéry začínal v letech 2000 až 2001 sbírat podklady, tak snadné to nebylo. Kaskádové styly se v té době používaly málo, skoro nikdo je pořádně neznal.

Postupně jsem v zahraničních zdrojích a vlastním testováním objevoval triky, jak obejít různé nekompatibility prohlížečů a zjišťoval, co a jak v CSS2 přesně funguje. Většinu toho, co jsem o CSS vypátral, jsem se snažil do knihy vložit. Snad se mi to povedlo a ty tři roky práce v ní najdete.

Marek Prokop, autor

Fakta o knize

Název: CSS Kaskádové styly pro webdesignéry
Autor: Marek Prokop
Počet stran: 288
Rok vydání: 2003
Vydavatel: Mobil Media, a.s.
Rozměry: 170x225mm
Typ vazby: brožovaná
Barva: černobílá
ISBN: 80-86593-35-5
Cena pro vás: 280 Kč

Za cenu 280 Kč získáte knihu CSS Kaskádové styly pro webdesignéry přímo od vydavatele. Použijte, prosím, tento objednávkový formulář.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.